Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[FOTO] Tak można mieszkać :)
Autor Wiadomość
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-13, 23:25   [FOTO] Tak można mieszkać :)

Świetny projekt domu z przydomowym, incognito, warsztatem do serwisu swoich bryk:



Na zewnątrz całkiem niepozornie... a w środku można kręcić Gas Monkey Garage :D





Taka rezydencja to mi się marzy, nie powiem :)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-04-14, 10:57   

Mi też taka opcja się podoba! :twisted: Ale w planach mam bardziej "rozsądną" czyli ~50m2 ...pozostaje tylko obejść plan przestrzenny nie pozwalający stawiać mi oddzielnego pomieszczania gospodarczego/garażu :/
_________________
WTFWJD?
 
 
Techno200 
Wspierający


Wóz: Fbody
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 210
Skąd: Chełm
Wysłany: 2015-04-14, 13:51   

Saper napisał/a:
Mi też taka opcja się podoba! :twisted: Ale w planach mam bardziej "rozsądną" czyli ~50m2 ...pozostaje tylko obejść plan przestrzenny nie pozwalający stawiać mi oddzielnego pomieszczania gospodarczego/garażu :/


stawiasz dwa, trzy, bardzo blisko siebie, tak powiedzmy - hmm 5mm :D Oczywiscie to ciagle bede oddzielne budynki.
_________________
Pontiac Trans Am WS6 7.5 1979
Jeep Cherokee XJ 4.0 1991
Chevy Camaro Z28 5.7 LS1 2001
 
 
Brolcio 


Wóz: Firebird 92, Sable 97, Camaro 01
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 319
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-14, 14:17   

Wiele osób przeklina osobno wybudowany garaż ze względów podatkowych - często płacą większy podatek od nieruchomości za garaż od reszty podatku za całą działkę i dom.
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-14, 15:43   

No ja bym zastąpił ten na 3 stanowiska tym większym, i ew budował dom z poddaszem użytkowym tak by się wszystko zgrało w jedną bryłę :)
W końcu to by było tylko na własne potrzeby nie do prowadzenia jakiejś działalności 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-04-15, 10:37   

Brolcio napisał/a:
Wiele osób przeklina osobno wybudowany garaż ze względów podatkowych - często płacą większy podatek od nieruchomości za garaż od reszty podatku za całą działkę i dom.


Nie pamiętam czy nie było jakiejś różnicy Garaż a Pomieszczenie gospodarcze. Ktoś mi wspominał że przy tego typu budynkach lepiej jest go określić właśnie jako pomieszczenie gospodarcze :)

Żeby obejść przepis mówiący o jednej bryle budynku na działce, zastanawiałem się czy nie mogę zrobić tak: wystąpić o pozwolenie na budowę domku letniskowego ("garażu") - i tak chciałem tam zrobić część mieszkalną :) , a później o pozwolenie na budowę normalnego domu na tej działce ;)
_________________
WTFWJD?
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-15, 12:01   

Saper napisał/a:

Żeby obejść przepis mówiący o jednej bryle budynku na działce, zastanawiałem się czy nie mogę zrobić tak: wystąpić o pozwolenie na budowę domku letniskowego ("garażu") - i tak chciałem tam zrobić część mieszkalną :) , a później o pozwolenie na budowę normalnego domu na tej działce ;)



Wydaje mi się, że w planie zagospodarowania przestrzennego masz informację, że wszelkie budowle typu garaż, wiata itp. powinny być wkomponowane w bryłę budynku mieszkalnego. Jeśli tak jest to nie postawisz legalnie nawet garażu blaszanego (nie potrzeba poz. na budowę, ale zgłoszenie do starostwa czy u.m. owszem) a co dopiero domek letniskowy. Przy budowie głównego budynku mieszkalnego pewnie każą Ci go zlikwidować bo nie będzie zgodności z mpzp.

Ps. Jaka gmina?
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-04-15, 12:21   

Maniek napisał/a:

Wydaje mi się, że w planie zagospodarowania przestrzennego masz informację, że wszelkie budowle typu garaż, wiata itp. powinny być wkomponowane w bryłę budynku mieszkalnego. Jeśli tak jest to nie postawisz legalnie nawet garażu blaszanego (nie potrzeba poz. na budowę, ale zgłoszenie do starostwa czy u.m. owszem) a co dopiero domek letniskowy. Przy budowie głównego budynku mieszkalnego pewnie każą Ci go zlikwidować bo nie będzie zgodności z mpzp.

Ps. Jaka gmina?


Dzięki, jeżeli chodzi o plan to jest dokładnie tak jak piszesz. A gmina - Lublin. Czyli zostaje wygrać w lotto, kupić sąsiednią działkę i na niej postawić "dom" (garaż 90 %, część mieszkalna 10%) :lol:
_________________
WTFWJD?
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-15, 12:33   

Budynki z garażami w jednej bryle tez są fajne.

Mam masę katalogów z różnych biur, chcesz to wpadnij do mnie do firmy coś sobie pożyczysz do pooglądania.
Duży garaż zawsze możesz doprojektować do gotowego projektu budynku. To rozwiązanie jest tańsze w budowie.
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-15, 17:35   

Domek letniskowy, czy altanka to budynek o max. powierzchni 25m2.
35m2 jeśli jesteś rolnikiem i masz działkę siedliskową... więc tak czy siak odpada.

Nie bardzo wiem czemu nie chcieć mieć garażu w bryle budynku - ja tylko taki chciałbym mieć. Super wygodna sprawa, moim zdaniem, nie trzeba się ubierać by skoczyć po młotek czy klucz do garażu.
Z doświadczenia wiem, że to się z czasem po prostu nudzi. 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-04-17, 20:16   

ntr napisał/a:
Nie bardzo wiem czemu nie chcieć mieć garażu w bryle budynku - ja tylko taki chciałbym mieć. Super wygodna sprawa, moim zdaniem, nie trzeba się ubierać by skoczyć po młotek czy klucz do garażu.
Z doświadczenia wiem, że to się z czasem po prostu nudzi. 8)


Plusy oddzielnego garażu:
1. Oddzielne miejsce gdzie żona nie ma wstępu
2. Do części mieszkalnej nie docierają hałasy i zapachy np. spalonej tr... gumy ;)
Itd.
_________________
WTFWJD?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-04-17, 21:15   

Saper napisał/a:

Plusy oddzielnego garażu:
1. Oddzielne miejsce gdzie żona nie ma wstępu
2. Do części mieszkalnej nie docierają hałasy i zapachy np. spalonej tr... gumy ;)
Itd.


Nic czego by dobra izolacja i wentylacja nie załatwiły...
ja tam na pewno będę budował w jednej bryle, ew. boks dla żony auta można dodatkową ścianką oddzielić by do reszty garażu nie potrzebowała wchodzić :twisted:
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group