Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wysokimi obrotami firebird 5.0 TBI
Autor Wiadomość
szczurek508 

Wóz: Pontiac Firebird Formula 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-04, 22:12   Problem z wysokimi obrotami firebird 5.0 TBI

Witam wszystkich mam problem z silnikiem 5.0 TBI a mianowicie wygląda on tak,wszystko jest okej ale do około 4500obr/min później silnik sie muli i nie chce dalej wkrecac inaczej jest jak bardzo powoli dodaje gazu wtedy sie wkręci ale to mnie nie zadowala.Nie zabardzo wiem czego sie czepic czy jakis filtr paliwa czy pompa a może wtryski nie takie czy może jeden z poprzednich właścicieli zastosował jakieś Heniowanie żeby mu auto mniej paliło.Z góry dzięki za pomoc :-)
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-10, 11:35   

Generalnie to w TBI moc jest tak do 4tys. Potem nie ma co za bardzo go kręcić, bo to silniki odlewane przez zjaranych murzynów w Detroit, więc nie grzeszą precyzją wykonania i wysokich obrotów nie lubią zbytnio.

Aczkolwiek istnieje prawdopodobieństwo, że może kończyć się pompa paliwa i nie daje odpowiedniego ciśnienia przy wyższych obrotach. Szczególnie jak się jeździ na oparach i wozi mniej niż 1/4 baku, wtedy pompa nie ma chłodzenia i w amerykańcach szczególnie lubi padać. Chociaż zwykle jej agonia jest nagła :)

Nie mniej jednak, najprościej będzie jak się spotkamy na żywo, przewieziesz mnie kawałek i wtedy będę mógł Ci powiedzieć, czy to normalne czy też nie koniecznie, bo sam piątkę w TBI miałem... 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
dzida 


Wóz: '88 Firebird 5.0 TBI
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-01-10, 16:40   

TBI zmienia biegi przy 4,5tys i do tych obr ciągle ciągnie, takze coś jest nie tak. Sprawdź wyprzedzenie zapłonu i ciśnienie paliwa.
_________________

 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-10, 17:46   

dzida napisał/a:
TBI zmienia biegi przy 4,5tys i do tych obr ciągle ciągnie, takze coś jest nie tak. Sprawdź wyprzedzenie zapłonu i ciśnienie paliwa.

No ale jemu nie ciągnie powyżej 4,5tys właśnie.. ;)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
dzida 


Wóz: '88 Firebird 5.0 TBI
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-01-10, 18:57   

Jakoś mi sie wydawało ze napisał 4 :oops:
_________________

 
 
 
szczurek508 

Wóz: Pontiac Firebird Formula 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 3
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-12, 20:40   

już całkiem się coś poprzestawiało odpalam auto chwile pochodził ,dodaje gazu i zaczyna strzelać w komorę filtra powietrza jak z karabinu i teraz ani do przodu ani do tyłu bo po puszczeniu sprzęgła gaśnie, wcale nie ma siły. po ponownym uruchomieniu silnika na wolnych obrotach wmiare chodzi a po do daniu gazu znów strzela.dzieki za poprzednie wskazówki powiedzcie jeszcze jaki ma być kąt wyprzedzenia zapłonu i w którym miejscu są znaki,szukałem ale nie mogłem znaleźć jakich kolwiek danych na temat ustawiania zapłonu w tbi,aha i dodam jeszcze że auto zachowywało sie tak samo na gazie i benzynie ;) więc nie myslę że to pompa paliwa.z góry dzieki za pomoc
 
 
Rivii 
Wrummm...

Wóz: Pontiac Firebird V8 5.0
Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 13
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-01-26, 22:55   

dude totalnie ci sie zaplon przestawil pewnie ale ja sie tam nie znam...
_________________
Whatever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group