Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Drive it Day 2011
Autor Wiadomość
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2011-06-09, 13:00   Drive it Day 2011

11 czerwca 2011 DRIVE IT DAY

http://www.driveitday.pl/
Od tego roku Drive it Day obchodzimy w drugą sobotę czerwca. Termin ten zmieniony został zmieniony dzięki czemu szansa na ładną pogodę jest większa a dodatkowo, przenosząc go na sobotę, oszczędzimy sobie jazdy w korkach. Także pamiętajcie - w sobotę 11 czerwca 2011 roku jeździmy tylko klasykami!
Czym jest DRIVE IT DAY?

Pomysł na Drive it Day powstał w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy chcieli upamiętnić 64 samochody, które 23 kwietnia 1900 roku wystartowały w „Thousand Mile Trial”. Idea Drive it Day polega na tym aby raz w roku zmobilizować wszystkich właścicieli zabytkowych pojazdów do wyjechania nimi na drogi publiczne. Uczestnicy Drive it Day chcą w ten sposób stworzyć barwny kontrast do powszednich widoków na ulicach i pokazać jak wiele klasycznych motocykli oraz samochodów ciągle jest w użyciu zamiast pokrywać się warstwą kurzu w muzeach. Tego dnia wyprowadzają swoje ukochane wiekowe pojazdy i używają ich zamiast środka codziennego transportu jadąc nimi do pracy, na zakupy lub po dzieci do przedszkola.

W roku 2005 organizacja FBHVC (Federation of British Historic Vehicle Clubs) zrzeszająca i reprezentująca interesy prawie 500 klubów na terenie Wielkiej Brytanii, członek międzynarodowej organizacji FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Anciens), ustaliła datę tego wydarzenia na niedzielę wypadającą najbliżej 23 kwietnia1.

W Wielkiej Brytanii kluby zrzeszające miłośników klasycznych samochodów różnych marek urządzają tego dnia zloty i rajdy urozmaicone licznymi atrakcjami dla publiczności.

Pomysł obchodzenia Drive it Day w Polsce powstał w 2009 roku na jednym z zebrań FIVA, w którym uczestniczył Bartosz Balicki (członek sekcji zabytkowej AutoMobilKlubu Beskidzkiego)2. Datę ustalono na pierwszą środę czerwca, ponieważ dzień jest wtedy dłuższy i jest cieplej niż w kwietniu. Do nagłośnienia akcji przyłączyło się wtedy czasopismo ClassicAuto. Od roku 2010 Drive it Day jest oficjalnie promowany przez nasz krajowy człon FIVA, Polski Związek Motorowy, do którego AK Beskidzki należy3.

Ponieważ edycje 2009 i 2010 nie oszałamiały ilością uczestników w maju 2011 ogłoszony został nowy termin obchodzenia polskiego Drive it Day. Od tego roku przeniesiony został na drugą sobotę czerwca4. Przeniesienie na sobotę ma oszczędzić nam jazdy w korkach a także ułatwić organizację zlotów tego właśnie dnia.

Wyciągnij z garażu swój starodawny samochód lub motocykl i przyłącz się do naszej akcji! Nie musisz się już delektować porannym korkiem za kierownicą swojego motocykla lub samochodu. Jeździj nim w sobotę zbierając ukradkowe spojrzenia zazdrości innych kierowców i odbierając od nich wyrazy uznania. Nie myśl o tym ile paliwa musiałeś wlać aby spokojnym tempem swoim staruszkiem dojechać na miejsce tylko pokaż wszystkim, że on jeździ i ma się wyśmienicie! Niech o Twojej pasji dowiedzą się koledzy z pracy, znajoma pani sprzedawczyni i sąsiedzi a polskie monotonne ulice niech urozmaici czar dawnych lat.


Jeżeli przy okazji tego dnia chcecie zorganizować jakiegoś spota/kruza w swoim mieście, to dajcie informację na forum.

screen2s.jpg
Plik ściągnięto 23463 raz(y) 57.66 KB

_________________
WTFWJD?
 
 
mike 
Czerwone są szybsze


Wóz: 3gen firebird 4BlackBetty
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 214
Skąd: lublin
Wysłany: 2011-06-09, 19:51   

fenomenalna idea :lol: tylko jak ona ma się do naszych aut ?? :roll:
Nie lepiej byłoby dać hasło na jakiegoś cruza w terminie który wszystkim by pasował
i wreszcie zrobilibyśmy trochę hałasu liczniejsza rzesza niż 2 auta...
Moj wóz nie jest zabytkiem z innej epoki i bez tego wyjątkowego dnia jak trzeba (czyt. działa) to jedzie gdzie mu się podoba ;-) pzdr
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-09, 21:04   

Ja tam nie mam nic przeciwko jeździe w sobotę wspólnej o której i gdzie się zbieramy?
Wysyłam maila do Lubelaków, liczę, że będzie jakiś odzew 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2011-06-09, 22:24   

mike napisał/a:
fenomenalna idea :lol: tylko jak ona ma się do naszych aut ?? :roll:
Nie lepiej byłoby dać hasło na jakiegoś cruza w terminie który wszystkim by pasował
i wreszcie zrobilibyśmy trochę hałasu liczniejsza rzesza niż 2 auta...
Moj wóz nie jest zabytkiem z innej epoki i bez tego wyjątkowego dnia jak trzeba (czyt. działa) to jedzie gdzie mu się podoba ;-) pzdr


Ale ta idea nie dotyczy tylko pojazdów o drewnianych kołach :) Ten dzień jest też dla aut klasycznych jak fiaty 125, skody rapid itp. auta stojące normalnie w garażu i wyprowadzane tylko w weekendy. Nie każdy z nas jeździ swoją V8ką do pracy. A właśnie o to chodzi, żeby tego dnia to dupowozy zostały pod domem, a V8ki służyły do załatwiania codziennych spraw.

Ja tam lubię mieć taką wymówkę na wyprowadzenie samochodu za dnia. Normalnie staram się unikać wyjeżdżania kiedy na mieście jest ruch. Wolę wykorzystywać puste ulice, skrzyżowania, ronda niż stać w korkach :)

Cruz to tylko ewentualny dodatek do tego dnia. Cruzować mogę prawie każdego dnia po 23 o ile nie mam nic do roboty to tej porze.

Ja tylko dałem info... sam nie wiem czy będę miał czas w tą sobotę :(
_________________
WTFWJD?
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-10, 07:14   

ja jeszcze do końca nie jestem pewien czy zrobię w sobotę 100km czy 400 ale będę gdzieś jeździć od rana do 14tej
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-10, 08:33   

Szymon napisał/a:
ja jeszcze do końca nie jestem pewien czy zrobię w sobotę 100km czy 400 ale będę gdzieś jeździć od rana do 14tej

Czyli znowu na cruzie i spotkaniu Cię nie będzie? Szkoda, nie pamiętam już kiedy Cię ostatni raz widziałem poza Piaskami.. :roll:
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-10, 11:56   

ntr napisał/a:
Szymon napisał/a:
ja jeszcze do końca nie jestem pewien czy zrobię w sobotę 100km czy 400 ale będę gdzieś jeździć od rana do 14tej

Czyli znowu na cruzie i spotkaniu Cię nie będzie? Szkoda, nie pamiętam już kiedy Cię ostatni raz widziałem poza Piaskami.. :roll:


jak to i tak nawet jakbym był w trasie to od 12tej byłbym na mieście, ale się zmieniło, jeżdżę i załatwiam sprawy od samego rana, więc sprawdź czy Ci myszy nie zjadły kabli w furaku i nie idź spać z piątku na sobotę o 4tej nad ranem :->
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-10, 12:34   

Szymon napisał/a:
ntr napisał/a:
Szymon napisał/a:
ja jeszcze do końca nie jestem pewien czy zrobię w sobotę 100km czy 400 ale będę gdzieś jeździć od rana do 14tej

Czyli znowu na cruzie i spotkaniu Cię nie będzie? Szkoda, nie pamiętam już kiedy Cię ostatni raz widziałem poza Piaskami.. :roll:


jak to i tak nawet jakbym był w trasie to od 12tej byłbym na mieście, ale się zmieniło, jeżdżę i załatwiam sprawy od samego rana, więc sprawdź czy Ci myszy nie zjadły kabli w furaku i nie idź spać z piątku na sobotę o 4tej nad ranem :->

O kurde, no to się będzie działo. Już wyklikuję w mBanku sobie ubezpieczenie i lecę zaraz do garażu zbadać poziom węgla na pace, coby być przygotowanym na jutrzejsze grillowanie :D
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
99piotr99 
Wspierający

Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 374
Skąd: z dupy
Wysłany: 2011-06-10, 13:20   

:barf:
Ostatnio zmieniony przez 99piotr99 2014-10-14, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-10, 13:48   

99piotr99 napisał/a:
To jak coś to może pojedź Cutlassem może go komuś pogonisz .............

Nie czaję.
Ja wożę glila, węgiel i podpałkę na pace swojego el Camino. Nie mam cutlassa, ani nie handluję węglem :D
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
99piotr99 
Wspierający

Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 374
Skąd: z dupy
Wysłany: 2011-06-10, 17:43   

:barf:
Ostatnio zmieniony przez 99piotr99 2014-10-14, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2011-06-11, 13:56   

Trochę z Szymonem pojeździliśmy po mieście i nic ciekawego nie spotkaliśmy... jedynie ElKy JayK'a, Chevy Santa Fe i jeszcze jakiś przypadkowy garbus ;)

Jedziemy do JayK'a


Bracia ;)


Mały przegląd parametrów




Grillowóz przechodzi przegląd 8-)



U Santa Fe





No i garbus



No i dla mnie Drive It Day się skończył
_________________
WTFWJD?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-12, 13:00   

My z Szymonem w drodze do Świdnika widzieliśmy jeszcze bardzo ładną Warszawę.... niestety jechała na lawecie :D
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2011-06-12, 16:29   

Widziałem też tego Garbusa, pod realem się kręcił.
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2011-06-12, 23:45   

mike napisał/a:
i wreszcie zrobilibyśmy trochę hałasu liczniejsza rzesza niż 2 auta...


BTW 2 hałasujące auta to będzie codzienność na Skrzetuskiego ...bo za miesiąc się tam przeprowadzam... przynajmniej do października ;)

przypomniała mi się taka fota:

3 Pontiaci V8 na jednym parkingu... już nawet "maluchów" chyba tak często nie spotykam ;)
_________________
WTFWJD?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group