Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hamownia za free! I świetny pretekst do grilla..(08.09.2012)
Autor Wiadomość
carlito 


Wóz: Camaro RS '92
Wiek: 42
Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 469
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-02, 23:53   

a Ty Kuba Camino nie chcesz?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-03, 11:26   

Ja nie mam żadnych modyfikacji w aucie, więc nie bardzo mam co mierzyć.. Jak kiedyś coś będę zmieniał, np. gaźnik, wydech czy coś innego, to na pewno będę zainteresowany. 8)
Poza tym, jako adminowi.. wypada mi stanąć na końcu kolejki, chodzi przecież o to by to zwykli użytkownicy najwięcej skorzystali, a nie osoby (współ)organizujące.. 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
santa fe 
Wspierający

Wóz: Chevy C1500 '96 / V8 5,7L
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 368
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-03, 20:58   

ja tam wole wierzyć ze jest 265 KM - jak stoi w specyfikacji fabrycznej, po co sie ma okazać, że jest juz 200, albo mniej :lol: . Jak go kupowałem to gość mówił, że na filtrze K&N ma 280, ale nie wiem czy to możliwe. Kiedyś był jakiś bardziej ostry, albo się przyzwyczaiłem, albo ............... :-/
 
 
Techno200 
Wspierający


Wóz: Fbody
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 210
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-09-03, 21:43   

ja chetnie bym sie przekonal, ale bez swiadkow ;)
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-04, 06:45   

Mnie dopisz, zobaczę ile sił ma teraz Fordek i ile będzie miał jak go ogarnę... czyli za dwa lata. :D
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-04, 09:26   

No chłopaki sprężać się. Dostajemy coś za darmo, więc słabo będzie jak nawet tego nie wykorzystamy.

Raczej nie podzielam obaw nyosa. Odpowiedzialność za szkody w aucie jest przecież niezależna od tego czy usługa jest płatna czy nie. Jeśli pożyczę auto koledze, a on je uszkodzi, to nie ważne czy pożyczałem za kasę czy za darmo. Jeśli dajesz auto do mechanika to podobnie, przecież nikt nie płaci przed usługą, a po. Więc jak usługa jest tańsza niż szkoda, to co? Mechanik nie pokryje kosztów szkody? Nie sądzę. Ma taki obowiązek i tyle, nie zależnie zupełnie od kosztów usługi.
Zresztą zarówno mechanicy, jak i hamownie.. są ubezpieczone. Więc odszkodowanie naprawdę nie powinno być problemem. Jedyna różnica jest PO wykonaniu usługi, jak pytasz ile się należy, to tym razem słyszysz miłe, że nic :) Naprawdę nie ma co szukać dziury w całym.. 8)

Panowie proszę się dopisywać do listy. Na chwilę obecną wygląda ona tak:
1. mike T/A 3rd gen 5.0 manual
2. ShogunV8 T/A 3rdgen 5.0 auto
3. Techno200 T/A 2nd gen 7.5 auto
4. Maniek Ford Thunderbird auto
5. wolne

Zostało jedno wolne miejsce - nyos, santa fe - zapraszam Was serdecznie, może jednak się przekonacie?
Najwyżej nie będziemy upubliczniać wyników. ;)
Pamiętajcie, że nawet negatywne wyniki, mogą być dobre - mogą pomóc wskazać na jakąś usterkę, którą potem wystarczy wyeliminować i cieszyć się znowu mocą 8)
Innych też zapraszam, chciałbym jutro (najpóźniej) przekazać listę do organizatora 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2012-09-04, 11:57   

Ja bym się pisał, ale kiedyś do nich pisałem, to nie chcieli się podjąć pomiaru TA, właśnie ze względu na automat (TH700).
_________________
WTFWJD?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-04, 17:31   

Paweł, dzięki za zgłoszenie. Tym razem sami Nam (poprzez organizatora) zaproponowali, doskonale wiedząc co będzie hamowane. Tak więc nie powinno być problemu.. 8)
Wpisuję Cię na listę i jednocześnie ją zamykam:

1. mike Pontiac Firebird T/A 3rd gen 5.0 manual
2. ShogunV8 Pontiac Firebird T/A 3rd gen 5.0 auto
3. Techno200 Pontiac Firebird T/A 2nd gen 7.5 auto
4. Maniek '76 Ford Thunderbird auto
5. Saper Pontiac Firebird T/A 3rd gen 5.7 auto

Sądzę, że ten wypad na hamownię to będzie dobry pomysł, by:
- zobaczyć jak to wygląda i (mam nadzieję) nabrać pewności, że jest to bezpieczne
- kibicować kolegom i ich maszynom
- spotkać się i przecruzować wspólnie
- posilić się kiełbaską z grilla
Co Wy na to? Może ktoś weźmie też aparat i swoje umiejętności jego obsługi? 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Karol 
Wspierający

Wóz: CORVETTE C5
Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 85
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-04, 19:27   

Maniek napisał/a:
Mnie dopisz, zobaczę ile sił ma teraz Fordek i ile będzie miał jak go ogarnę... czyli za dwa lata. :D

Świetny pomysł jeśli chodzi o pomiar przed jakimikolwiek modyfikacjami bo w tedy masz czarno na białym ile cię kosztował każdy koń jak zmierzysz po modyfikacjach .
Swoją drogą to pewnie nie jeden swap na tym forum wyniósł 10KM za 2000 pln albo lepiej :-P
od razu się wytłumaczę ze ja się nie zgłosiłem ponieważ jestem w trakcie modyfikacji po za tym mam własny układ z hamownią w związku z tym niema sensu żebym zabierał komuś miejsce.
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2012-09-04, 22:17   

Karol napisał/a:
od razu się wytłumaczę ze ja się nie zgłosiłem ponieważ jestem w trakcie modyfikacji po za tym mam własny układ z hamownią w związku z tym niema sensu żebym zabierał komuś miejsce


Dobra, przyznaj się od razu że masz w swojej vecie ze 140 koni ;)
 
 
Karol 
Wspierający

Wóz: CORVETTE C5
Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 85
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-05, 22:07   

140 to plan końcowy aktualnie według g techa 95hp 18sec do 60 mph (życie :( )
:-P
 
 
Techno200 
Wspierający


Wóz: Fbody
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 210
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-09-06, 09:34   

Chlopaki, ja nie wiem czy bede, z chlodnicy mi sie leje. Nie chce zagotowac samochodu. Musze jeszcze to przemyslec.
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-07, 09:57   

Wczoraj udało mi się chwilę porozmawiać z Organizatorem z ramienia LKN i mam parę informacji:
- Aby rozwiać wątpliwości - Hamownia jest ubezpieczona
- To pracownicy Hamowni będą decydować czy podejmą się ostatecznie hamowania auta - jeśli stwierdzą, że np. mocowania są skorodowane i zagrażają faktycznie np. zerwaniu się auta - po prostu hamowania odmówią..
- Mamy być tam o 16:30, dzięki temu może uda Nam się być shamowanym w pierwszej kolejności i nie trzeba będzie czekać cały wieczór..
- Dla kibiców (i Naszych zawodników), zrobimy grilla żeby dobrze się wszystkim hamowało.
- Po imprezie będzie do dyspozycji szutrowy plac - nie jest to może idealne rozwiąznie, ale dla tych co nie mają za wiele mocy w autach i na asfalcie nie dają rady - wreszcie będą mieli szansę wykręcić bąka :)

Generalnie serdecznie zapraszam wszystkich z Lublina i okolic, zróbmy z tego fajne i klimatyczne motoryzacyjne spotkanie! Może to też dobry pomysł na odwiedziny ekipy z Hrubieszowa? 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-08, 11:16   

Jak się umawiamy? Mam już pełną butlę LPG - jestem "ready" ! :D
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2012-09-08, 20:37   

Bardzo fajna impreza. Organizatorom gratuluje pomysłu!!! Szkoda tylko, że auta amerykańskie zostały przeniesione na sam koniec, a ja nie mogłem tyle czekać :P

U Mike wyszło chyba 186 koni... ale ze świateł byłem szybszy więc i tak jestem zadowolony ;)
_________________
WTFWJD?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group