Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Firebird 91 5.7 V8
Autor Wiadomość
mario88 

Wóz: Firebird 91 5.7 TPI, Firebird 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Świecie
Wysłany: 2014-01-19, 19:31   Firebird 91 5.7 V8

Autko było w rękach Morisa z Sępólna, Janka z Warszawy teraz jest moje.
Kilka zdjęć znalezionych na forum z 2009 roku, wtedy kupił je Janek od Morisa.

Fotki już u mnie:



Nie opowiadam skąd wzięła się miłość do Firebirda, bo historyjek podobnych jest wiele, dążyłem do tego aby je kupić i kupiłem.
Czasami marzenia się spełniają,kwestia odpowiednich papierów z nadrukiem...(o spalanie się nie martwiłem bo na stacji ostro robiłem xD)
Autko staram się jak najbardziej ogarnąć, co by nie tylko jeździło, ale i wyglądało.
Do rzeczy:
Pontiac Firebird z 1991 roku, bazowo z silnikiem 3.1 V6 i automatem. (wersja euro)
Wnętrze piaskowe, T-Top (plastikowe), duże skrzydło na klapie, kolor niebieski.
Auto kupiłem od Janka 7.11.2011., dużo terroru nie było bo skrzynia się zesrała;/
no i od tak nie dało się założyć wnętrza... ale to już dalej.
Miałem wracać do oryginału, ale po zagłębieniu się w autko stwierdziłem że za bardzo sensu to nie ma, więc robię po swojemu.
Buda ogólnie zdrowa, dziura w bagażniku prawa strona i parę ognisk korozji.
Obecnie:
Silnik 5.7 TPI
Skrzynia TH700R4
Kolektory makarony
Hamulce 13" przód chyba z kuwety
Most BW 9 Bolt, szpera i tarcze
Układu wydechowego nie ma.
tyle co wiem, mało ale dopiero się uczę fbody, a najlepiej postawić siebie przed faktem dokonanym.
Wnętrze...
Zakupiłem budę od Gta 88, wycinałem i wstawiałem wszystkie elementy wycięte przez Janka do mojego Firebirda.
Oryginalny piaskowy kolor zastąpiony będzie czerwonym/wiśniowym z GTA88 które teraz da się założyć xD. Podsufitki nie było, mam nadzieję że podpasuje kolor pod resztę i ogarnę temat.
Wnętrze ogólnie stock, za wyjątkiem Shiftera B&M, kubełków i pasów które zostaną.
Buda:
Wyspawana, wszystko skrupulatnie wyczyszczone z rdzy, obecnie czeka na malowanie.
Kolor autka zmienia się na czarną perłę xerallic, zainspirowany niektórymi projektami zadecydowałem że komora silnika będzie w kolorze złotym.
Oryginalną maskę, która mi się otworzyła w czasie jazdy, zastąpiłem maską z gta ( z wlotami)


Maska pomalowana będzie aerografem (standardowo feniks plus jakieś delikatne płomienie)
Autko dostało normalne otwierane lampy, tak jak to powinno być.

Plany zrealizowane i przyszłe?
- Remont skrzyni th700r4, wymiana poduchy pod skrzynią, (zrobione)
- Malowanie budy, (zakończone)
- Odświeżenie zawieszenia ( sanki przód i most wypiaskowane, pomalowane, most uszczelniony z nowymi łożyskami, zaciski odświeżone, elementy zawiechy na nowych gumach + malowanie),


- Założenie nowych uszczelek na budę, (założone)
- Odświeżenie wyglądu silnika + wymiana uszczelek, (zrobione)
- Zmiana kół (docelowe są)
- Układ wydechowy (zrobiony)
- Zrobienie ręcznego, (jest)
- SFC
- Modyfikacja układu dolotowego (jest).
- Konserwacja nadwozia, (wykonane)
- Zmiana lamp w zderzaku, (zrobione, ale będę jeszcze nad tym pracował)
- Montaż jakiegoś Audio ( zrobione)

To na tyle, jak zdołam zrobić rzeczy ww. to przyjdzie czas na inne mody.
Większość prac przy aucie wykonuje sam z moim mentorem, Panem Zbyszkiem:P
Więcej zdjęć niebawem.
4.02.2013


4.03.2013
Parę gratów i wytwór na masce:) Mi się "widzi":P


29.03.2013
Rise Of The FireSkull :)
Pierwszy odpał po odświeżeniu. Filmik nagrywany telefonem, także jakość kiepska.
http://www.youtube.com/watch?v=bYzf6d2hbU4
i pyrkanie :)
http://www.youtube.com/watch?v=PUbneXvWNnw

13.05.2013
Trochę fotek jak to wygląda, auto strasznie brudne, trochę już stoi. Czekam na felgi co postawie je na kołach, na chwilę obecną konfiguracja 7,5 cala i opony 225/55 i tył 9 cali 245/55. Malowanie felg złoto plus srebrny rant. Wszystko przeciągnęło się w czasie, przez lakiernika z którym miałem niezłe starcie. Auto zostało zabrane, parę elementów musiałem oddać komuś innemu do malowania. Ogólnie lakiernik auto malował od stycznia... I w kwietniu miałem już tego dosyć. Szczerze nie jestem zadowolony z tego co jest zrobione... Ale to już kosmetyka. Powiem tylko tyle, że ludzie potrafią zniszczyć czyjeś marzenia i nie szanować pracy drugiego człowieka.
Układ wydechowy zrobiony, 2xglasspack, cutout, tłumik końcowy. Na końcowym jest bardzo cicho, tego oczekiwałem na trasy i do przeglądu. Na cutout-ach wiadomo... OGIEŃ:P :evil: Spasowanie przodu to niezła zagrycha:)


16.05.2013
16 maj 2013.
Układ wydechowy prawie skończony, jeszcze zostały małe wykończenia. Końcówki moim zdaniem wyglądają ładnie:)


7 czerwiec 2013
No i pali, jeździ, trochę wygląda... ale czegoś jeszcze mu brakuje... lakier dalej przed polerką, do przyciemnienia tylna szyba koła odbieram w poniedziałek.
Pytanie... jak to jest z olejem w skrzyni, jak jest zimna to ma oleju ponad stan, jak jest ciepła na parku i na chodzie to oleju ledwo na minimum... dolewać dalej?
Parę zdjęć:



16 czerwca 2013
Doczekałem się kół. Moim zdaniem wygląda zajefajnie. Autko jest dokładnie takie jakie sobie wyobraziłem:P Na chwilę obecną poprawiam jeszcze jakieś pierdołki i ciesze się jazdą. Pontiac ma pierwszą trasę za sobą, zrobione prawie 300 kilometrów bez większych problemów. Banan na mojej twarzy utrzymuje się do teraz:P



7.07.2013


9.10.2013
Jako że mój pontiac stoi w garażu ze zjebanym mostem to musiałem się czegoś innego złapać
Nie jest to super profi car audio ale daje rade:)
Głośniki infinity, radio pioneer, wzmak TERMINATOR 4 kanały. Auto wcześniej było wygłuszone matami i nic nie trzeszczy. Muszę jeszcze dorobić uchwyty do wyciągania półki i obić pod kolor tapicerki.
No i w końcu dorwałem osłonkę aparatu zapłonowego. Trochę zdjęć.


19.01.2014
Dostałem dolot z ameryki. Od razu lepiej pod maską wygląda. Maskownica na głośnik też jakaś jest. Teraz tylko półka do obicia. Z mostem coś się zaczyna dziać. Kupiłem drugi BW i będę składał jednego z dwóch.
Ostatnio zmieniony przez mario88 2014-01-19, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kojot 


Wóz: Chevrolet Camaro
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 707
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-19, 19:52   

super przemiana 8-)
_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=qulbRsifOiI
 
 
cornholio01 


Wóz: Ford Mustang 95',Ford Expedition 98'
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 343
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-19, 21:31   

dobra przemiana,kolor jedyny słuszny ;-)
 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 42
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-01-20, 14:21   

Brawa i gratulacje! Super projekt i jak koledzy słusznie piszą - czarne ptaki rządzą! Aż łezka mi się w oku kręci bo swojego '91 też na czarno przemalowałem.. 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2014-01-20, 18:21   

Gratuluje! Super się prezentuje w tych barwach... kolory subaru nie koniecznie pasują do 3gena ;)

Jaki masz obecnie rozmiar felg i opon?
_________________
WTFWJD?
 
 
mario88 

Wóz: Firebird 91 5.7 TPI, Firebird 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Świecie
Wysłany: 2014-01-20, 23:29   

Dzięki za miłe słowa. Dla mnie czarny to jedyny słuszny:)
Projekt jeszcze trwa i trwał będzie. W niedługim czasie następny aerograf i może butla z gazem rozweselającym. Czas pokaże. Powoli robię to co chciałem zrobić z autem:)
Co do subaru, z tym się zgodzę. Porażka totalna, ale każdy ma swój gust.
Felgi z przodu to BBS-y 7,1/2 cala z opona 225/55 a tył to remotec 9 cali z oponą 245/55
Rozmiar felg to 16 cali. Ciężko było coś dopasować do przednich hamulców 13 cali z corvette.
Fele to dwa inne komplety różniące się małymi szczegółami. Z daleka identyczne.
Pozdrawiam:)
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2014-01-21, 08:28   

mario88 napisał/a:
(...)
Felgi z przodu to BBS-y 7,1/2 cala z opona 225/55 a tył to remotec 9 cali z oponą 245/55
Rozmiar felg to 16 cali. Ciężko było coś dopasować do przednich hamulców 13 cali z corvette.
Fele to dwa inne komplety różniące się małymi szczegółami. Z daleka identyczne.
Pozdrawiam:)


:shock: właśnie tak mi się wydawało, że to 16tki... ale nie sądziłem, że zmieszczą się tam heble 13"
_________________
WTFWJD?
 
 
mario88 

Wóz: Firebird 91 5.7 TPI, Firebird 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Świecie
Wysłany: 2014-01-21, 09:18   

Saper napisał/a:
mario88 napisał/a:
(...)
Felgi z przodu to BBS-y 7,1/2 cala z opona 225/55 a tył to remotec 9 cali z oponą 245/55
Rozmiar felg to 16 cali. Ciężko było coś dopasować do przednich hamulców 13 cali z corvette.
Fele to dwa inne komplety różniące się małymi szczegółami. Z daleka identyczne.
Pozdrawiam:)


:shock: właśnie tak mi się wydawało, że to 16tki... ale nie sądziłem, że zmieszczą się tam heble 13"


Uwierz mi, wszystko jest dosłownie na styk:) Długo tego szukałem, na moje większe felgi na firebirdzie nie wyglądają.
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2014-01-26, 21:01   

Niezły projekt. Super wygląda.
A felgi kolorystycznie pasują do feniksa na masce jak w "banditach".
 
 
mario88 

Wóz: Firebird 91 5.7 TPI, Firebird 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Świecie
Wysłany: 2014-08-26, 21:32   

https://www.youtube.com/w...sfzn2yIRcCaKHgw
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2014-08-28, 09:54   

mario88 napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=kfrs17cZKcA&list=UUkfWl1tfsfzn2yIRcCaKHgw


Brzmi super! ...i zostawia konkretne ślady na asfalcie :twisted:
_________________
WTFWJD?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 42
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-08, 17:47   

Aż miło popatrzeć i posłuchać :)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
mario88 

Wóz: Firebird 91 5.7 TPI, Firebird 5.0 TBI
Wiek: 35
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 31
Skąd: Świecie
Wysłany: 2014-10-11, 09:14   

Dzięki za miłe słowa.
Autko w dalszym ciągu dostaje nowe graty.
Nowa podsufitka, konsola z GTA, oryginalne emblematy GTA, dystanse na przód 27mm i centercapy.
Podsufitka z konsolą już w aucie, emblematy dopiero na wiosnę po auto-detailingu, dystanse zamontowane ale opona za szeroka i muszę zmienić.
Do wymiany jedna tuleja wahacza, zakupione dwie nowe i będa niedługo założone razem ze zbieżnością
Chodzi mi ostatnio swap na LT1 po głowie, ale nie wiem czy podołam z elektryką...
Podpowiecie co jest potrzebne/do przeróbki przy przekładne z 350 tpi na LT1? Silnik skrzynia wiążka komp powiedzmy że jest.
Pozdr.
 
 
kitt94 
Knight Rider 4 ever

Wiek: 29
Dołączył: 11 Lut 2013
Posty: 70
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2014-10-12, 17:53   

Świetnie wygląda, ale dla mnie ciut za cichy (chyba, że to wina nagrania). Nie szkoda Ci go na takie jaranie lacza? Zawsze mnie zadziwia taki rodzaj zabawy, osobiście tego nie czuję.
_________________
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.
 
 
Vini 
T/A 4ever


Wóz: Trans-AM GTA 6.6TPI T-Top
Wiek: 35
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 357
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2014-10-21, 20:46   

siemka, fajna fura :) ale co rozumiesz poprzez konsolę GTA? ;)
_________________


Trans-AM 400 SLP
Camaro 305 Carb
Caprice 307 Carb
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group