Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrysler Stratus 2.0 LE 98r. coś ze sprzęgłem
Autor Wiadomość
accer 

Wóz: Chrysler Stratus 2.0 LE
Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2018-08-16, 09:43   Chrysler Stratus 2.0 LE 98r. coś ze sprzęgłem

Problem mam ze sprzęgłem dość złożony, więc i opis będzie niekrótki ale dokładny.

Ze dwa i pół roku temu przy wciskaniu pedału sprzęgła zaczął pojawiać się stuk, niemetaliczny, dość głośny i jednocześnie wyczuwalny przez stopę. Nie pojawiał się za każdym razem, raz stukało przy kilku użyciach sprzęgła, przestawało, przez jakiś czas nie stukało, albo stuknęło sobie od święta, nie było reguły.
Mechanik pooglądał mechanizm przy pedale, coś przesmarował, powiedział że nic nie widzi i żeby jeździć, ta też jeździłem, raz stukało, raz nie stukało ale zdecydowanie częściej nie stukało.

W marcu wymieniłem kompletne sprzęgło, zespolone z kołem zamachowym i łożysko dociskowe.
Pedał pracował bez zmian, od czasu do czasu stuknął przy naciskaniu.

Pewnego lipcowego dnia zaczęło się jednak dziać gorzej, stuki były częstsze, zaczęły się pojawiać również przy powrocie nie tylko przy wciśnięciu pedału, musiałem niestety jechać dalej, po jakimś czasie stuki się nasiliły, były już dwa przy wciśnięciu i jeden przy wyciśnięciu pedału. Po paru kilometrach wcisnąłem sprzęgło i rozległ się chrobot, jak by składający się z serii takich jak wcześniej stuków tylko nieco cichszych i sprzęgła już nie było, szczerze się przyznam że nie pamiętam już dziś na 100% czy pedał został w podłodze, ale wydaje mi się że nie bo kilkukrotnie próbowałem go naciskać i wrzucać biegi, bez skutku. Po odholowaniu auta do mechanika postawiona została diagnoza - linka sprzęgła. Kupiłem nową, Mopar, w ASO, zabolało, ale mus to mus. Linka została wymieniona i do dziś wszystko było ok. Dziś natomiast, niecały miesiąc po wymianie linki pojawiły się znów te stuki przy wciskaniu sprzęgła. Na 10 kilometrowej trasie, małe miasto kilka stopów, puknęło mi 4-5 razy.

Czy ktoś może ma pojęcie co to może być, co zasugerować mechanikowi, na co zwrócić uwagę?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-11-06, 20:16   

Sugeruję zmienić mechanika :-) Awaria szklanej kuli nie pozwala mi na inne porady ;-)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group