Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak odczytać kody błędów Caprice 1995
Autor Wiadomość
bishop 

Wóz: Chevrolet Caprice Classic
Wiek: 43
Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-05-02, 13:37   Jak odczytać kody błędów Caprice 1995

Witam,

Czy ktoś z Was może mi pomóc i wie jak odczytać kody błędów w Chevrolecie Caprice 1995.
Może zacznę od tego co trapi mojego Cheviego.
Ogólnie auto jeździło ok. Ale potrzeba było wymienić kilka gratów. Zrobiłem więc zakupy na rockauto, paczki przyszły i zaczęła się zabawa. Przede wszystkim musiałem wymienić elementy układu zapłonowego. Założyłem nowe świece, kable i aparat zapłonowy.
Po złożeniu wszystkiego silnik cyka jak zegarek. Niestety gdy na jałowym biegu wcisnę sporo gazu, lub w czasie jazdy przeciągnę go na jakimś biegu, że silnik wejdzie na wysokie obroty to wtedy silnik na chwilę się dławi, zaświeca się kontrolka "Low oil level", po sekundzie gaśnie i wtedy zaświeca się check engine. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu już nic się nie swieci i wszystko jest ok. Oczywiście do momentu gdy nie wcisnę mocniej gazu.
Oczywiscie poziom oleju w silniku jest ok. Czujnik poziomu oleju, który jest w misce olejowej sprawdziłem i jest ok. Także to nie jest przyczyna.
Dodam, że aparat zapłonowy który kupiłem to nie jest oryginał GM. Kupiłem za 90 dolców aparat firmy Spectra. To jest aparat zapłonowy z czujnikiem halla. Czy to, że nie jest to oryginał, może generować takie błędy jakie mam?
W aucie mam 12 pinową wtyczkę do diagnostyki z 3 aktywnymi pinami A, B, M.

Czy wie ktoś czy mozna odczytac kody błędów zwierając odpowiednie piny?
 
 
JEDI_V 

Wóz: Durango '98 5.9,300M '99 3.5
Wiek: 51
Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 8
Skąd: Nakło Śląskie
Wysłany: 2019-06-30, 09:03   

Ja pierdole to forum jeszcze zyje?
W GM w tym roczniku raczej test spinaczowy nie ruszy, jak dobrze pamietam to do 93r.
Robilo sie zworke na terminalu AB, przekrecalo kluczyk i liczylo migiecia lampki check engine.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group