Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakaz wjazdu starymi autami do centrum
Autor Wiadomość
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-02-24, 22:35   Zakaz wjazdu starymi autami do centrum

Chcą zakazać wjazdu starymi samochodami do centrów miast

Wszyscy wrzucają temat na FB, a żadnej konkretnej dyskusji nie widziałem. Co o tym myślicie?

Za nim to wejdzie to jeszcze pewnie to sprecyzują. Ten przepis powinien dotyczyć miast gdzie faktycznie występuje smog, a na pewno tylko godzin szczytu.
_________________
WTFWJD?
 
 
aro 
as far as u can


Wóz: Corvette '79
Wiek: 39
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 135
Skąd: Ujazdów
Wysłany: 2015-02-24, 23:36   

a jak ktoś mieszka w centrum to na chatę nie będzie mógł pojechać?
ciekawe jak to będzie z zabytkami...
_________________
The tendency is to push it as far as you can.
Vetta '79, cammed C4 LT1, anthracite wrapped, C5 front brakes for sale :roll: , or not?
 
 
jaco 


Wóz: chevrolet monza 2+2
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 28
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-25, 19:04   

z tego co czytałem,chcą zrobić podział na rok produkcji,czyli auta wyprodukowane przed 2005-zakaz,a jak ktoś mieszka w centrum,to pewnie dostanie "spec" pozwolenie,za konkretną opałatą :twisted:
_________________
tam gdzie zaczyna się pasja,kończy się ekonomia!
 
 
Shogun v8 
Wspierający
Proud Redneck


Wóz: T/A '88 + '82+ Z28 '87
Wiek: 39
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 335
Skąd: Lublin/Galway
Wysłany: 2015-02-25, 19:30   

tylko że smog w "tych" miastach jest spowodowany paleniem w piecach węglem a nie przez stare samochody.
dla mnie jakis absurd
_________________

 
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-02-26, 14:24   

Shogun v8 napisał/a:
tylko że smog w "tych" miastach jest spowodowany paleniem w piecach węglem a nie przez stare samochody.
dla mnie jakis absurd


Ten nowy przepis to i tak taka łagodniszejsza forma dowalenia właścicielom starszych aut, z tego co pamiętam to jakiś czas temu chcieli wprowadzić jakieś dodatkowe opłaty na starsze auta, tłumacząc właśnie ochroną środowiska. Co było totalnie bez sensu bo trzeba płacić od samochodu, a przecież nie jeżdżę wszystkimi w tym samym czasie :roll:

wiadomo o co chodzi - lobby - trzeba wymusić na Polakach kupno nowszych samochodów. Bo przecież zamiast kupować 15-20 letnia limuzynę z pełnym wyposażeniem za te same pieniądze możesz kupić jakiegoś nowego koreańczyka wielkości wózka na zakupy i zapomnij o klimatyzacji, bo nawet za dywaniki musisz dopłacić.
_________________
WTFWJD?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-02-26, 14:56   

Przesadzasz trochę Paweł. Dywaniki dają w gratisie, a dopłaca się chyba tylko do klimatyzacji automatycznej. Czasy się zmieniają...

Ja tam bym chętnie swoje stare auto do jazdy na co dzień wymienił na coś nowego lub paru letniego. Dość mam już jeżdżenia po mechanikach i ciągłego zastanawiania się czy coś mi znowu nie strzeli ze starości.
Naprawdę swoją starą limuzynę bez żalu bym zamienił na mniejszego 5latka. Większy komfort psychiczny, szczególnie jak jedziesz gdzieś dalej z rodziną i nie masz ochoty na przygody w trasie i stres z nimi związany. Ja, nie wiem jak Ty, ale mam wystarczająco już stresu w pracy. W aucie chcę się odprężyć.

A klasykiem... najwyżej nie będę cruzował przez centrum. I tak fajniej jest zaliczyć jakiś wypad na grilla za miasto 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2015-02-26, 15:12   

ntr napisał/a:
Przesadzasz trochę Paweł. Dywaniki dają w gratisie, a dopłaca się chyba tylko do klimatyzacji automatycznej. Czasy się zmieniają...


Piszę na przykładzie mojego dziadka, który 4 lata temu kupował nowego Fiata i dywaniki były na liście dodatkowych opcji wyposażenia ;)

ntr napisał/a:
Ja tam bym chętnie swoje stare auto do jazdy na co dzień wymienił na coś nowego lub paru letniego. Dość mam już jeżdżenia po mechanikach i ciągłego zastanawiania się czy coś mi znowu nie strzeli ze starości.


ok, kupując takie nowe auto zyskujesz mniejszą awaryjność itp., ale to pojazdy tylko do przemieszczania się, pozbawione: charakteru, stylu, nie dostarczają żadnych wrażeń. Te auta które są ciekawe, dają frajdę i są nowe, kosztują już bardzo dużo... przynajmniej jak na polskie realia.
_________________
WTFWJD?
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-02-26, 15:50   

Dlatego złoty środek to mało awaryjne auto na co dzień do stania w korkach i fajny klasyk do cruzowania :) Ja co raz bardziej jestem do takiego punktu widzenia przekonany... 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
cornholio01 


Wóz: Ford Mustang 95',Ford Expedition 98'
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 343
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-02-26, 19:36   

Już było z ograniczeniem prędkości do 30 km/h - bo ekologia,ale naukowcy stwierdzili co innego,śmieszne to jest niewiem jakie tam mój normy spełnia ale widziałem kupe nowszych kopcących na biało a u mnie nic,jeżdżę codziennie i na widzimisie pierdzistołków niebede kupował europejczyka,a czy wejdzie zobaczymy

Ps. Biedny nyos - tyle ma samochodów i wszystko będzie za stare
 
 
 
Brolcio 


Wóz: Firebird 92, Sable 97, Camaro 01
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 319
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-03-01, 17:31   

Dobrze, że Nyos nie mieszka w centrum - jakoś da radę ;) , ja mieszkając w centrum mam z goła inną sytuację :( . A tak na serio benzyna plus katalizator (sprawny) i nie powinno być problemu , mając klekota będzie duuużo gorzej.
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2015-03-01, 19:08   

cornholio01 napisał/a:
Biedny nyos - tyle ma samochodów i wszystko będzie za stare


Hehe, biednemu zawsze wiatr w oczy :-P

a po za tym ta dyskusja jest zupełnie z d...py wyjęta i nie ma żadnego sensu
 
 
Techno200 
Wspierający


Wóz: Fbody
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 210
Skąd: Chełm
Wysłany: 2015-03-01, 22:54   

Hahaha , u mnie tez srednia wieku 15lat :-P

Takie przepisy sa dobre dla bogatych krajow np Deutschland, a nie w biednej Polsce... Wiadomo czesc ludzi ma kase i poradzi sobie, ale duza grupa nie ma jak, a zyc trzeba jakos, dzieci praca, kredyt we frankach...
_________________
Pontiac Trans Am WS6 7.5 1979
Jeep Cherokee XJ 4.0 1991
Chevy Camaro Z28 5.7 LS1 2001
 
 
iparts 


Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-05, 07:59   

czasami mam wrażenie, że zadaniem ekologów nie jest ochrona środowiska tylko utrudnianie życia ludziom. Osobiście nie mieszkam w centrum i raczej jakoś mocno mnie ten problem nie dotyczy ale mimo wszystko uważam, że tego typu ustawy nie są dobre...
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2015-03-17, 21:30   

to chyba projekt ustawy - miejmy nadzieję, że zostanie tylko projektem
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-05-01, 14:05   

O kurcze.. oni naprawdę chcą to wprowadzić. Są już nawet jakieś szczegółowe tabelki...

http://www.rmf24.pl/fakty...ommentsZoneList

Dla benzyny w miarę liberalnie... wszystkie auta po 2001r. mają pełen wjazd.
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group