Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co mozecie poradzic ws. tego ogloszenia?
Autor Wiadomość
woz 
sweet sound of V8..

Wóz: e34 V8 i szukam..
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 37
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-08-05, 20:16   

ntr napisał/a:
Jedź oglądaj - dobrze wyglądająca fura na zdjęciach to niekoniecznie zasługa lakiernika, czy mechanika - często po prostu fotografa ;)


hehe, swieta racja :) Jest jeden minus. Dowiedzialem sie, ze gaz zalozyl pierwszy wlasciciel samochodu w polsce, w 2001r. Czyli samochod smiga po polskich drogach na gazie od 8 lat :cry: Takie instalki zostawiaja slady uzytkowania na tych silnikach? czy jak sie wywali caly ten junkers z bagaznika to silnik rownie dobrze moze byc tak dobry jak fura ktora nigdy nie niuchnela gazu?

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie t-topsow. Te dachy byly dobre? tzn nie mialy tendencji do przeciekania itd?

[ Dodano: 2009-08-05, 20:19 ]
koles mowi na dzien dobry, ze moze spuscic do 3500 Eurasow, a skoro taki szybki do spuszczenia, to pewnie jeszcze wiecej mozna byloby utargowac..

http://www.autoscout24.pl...id=lqb22amecqmr
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-05, 20:23   

T-Topy ludziom przeciekają, ale nie wszystkim. Mi tam nie przeciekały i szczerze polecam brykę z takim dachem. To naprawdę fajny klimat jak jedziesz ze zdjętym dachem w akompaniamencie bulgoczącej V8 na uwolnionym zdeka wydechu.
Prawie jak Cabrio, tylko że żaden ch** Ci dachu nie potnie nożem z zazdrości.

Co do gazu, to przecież chyba zależy jak kto eksploatował auto. Ile jeździł, czy czasem przepalał na benzynie, czy zmieniał świece itp. Generalnie z większością aut to loteria. Przecież nawet w zadbanym aucie na benzynie może nagle coś strzelić, a taki "gazownik" w najlepsze jeszcze pojeździ.

Może Szymon, albo inny obyty z gazem mechanik na forum podpowie Ci co sprawdzać poza tym na co zwykle się zwraca uwagę..
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
woz 
sweet sound of V8..

Wóz: e34 V8 i szukam..
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 37
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-08-05, 20:34   

Nie ukrywam, ze camaro wlasnie chcialem z t-topsami. No i czarny bylaby wisienka do tortu. To camaro ma kolor ktory mi nie lezy do konca, no ale pomyslalem, ze skoro bedzie do malowania zderzak, blotnik, drzwi i tylna klapa (zimus powiedzial, ze trzeba bedzie malowac, dlatego cena spuszczona z 15 do 12) to wkradl mi sie taki maly pomysl, ze moge dolozyc kilka tysiecy i pomalowac od razu cala fure na czarno. Mialaby swiezutki lakier i prezentowaloby sie to zacnie. No ale wlasnie gadalem z lakiernikiem, i caly samochod (mowa oczywiscie o wnekach, komorze, drzwi od wewnatrz, calutka, zadna lipa), to nawet po znajomosciach nie zszedlby ponizej 7 tysiecy. Czyli mam samochod ktory jest w dobrym stanie technicznym, ale bez t-topsow i musialbym dolozyc troche grosza zeby malowac na kolor w ktorym moge poszukac cierpliwie i postarac sie znalezc inna. Jak zawsze, sa plusy i minusy, bo z kolei samochod jest w dobrym stanie technicznym, zadnego kantowania i wlasciciel mowi dokladnie co i jak, wiec moze to yc na zasadzie cos za cos. Widzisz ntr, gdybys napisal, ze te dachy przeciekaja i sa do bani, to bylby to argument zeby sie powaznie zastanowic nad tym egzemplarzem, ale lekko mi pokrzyzowales plany.. :-P

A apropos gazu mi bardziej chodzilo o to, ze gaz jest suchy w porownaniu do benzyny i po 8 latach uzytkowania moglby jakos skaszanic silnik.
 
 
Brolcio 


Wóz: Firebird 92, Sable 97, Camaro 01
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 319
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-06, 05:50   

To Camaro jest serio niezłym egzemplarzem. Poprzednim właścicielem był mój znajomy, wcześniej auto eksploatowała jakaś dziewczyna. Auto miało wcześniej jakieś przygody z przodem, ale z tego co mi wiadomo nie było to nic poważnego. Samochód od lat był zadbany i w dobrej kondycji - poprzedni właściciele nie katowali auta tylko normalnie eksploatowali.
Wracając jednak do tematu typu nadwozia to mam doświadczenia zarówno z hardtopem, t-topem jak i cabrio - jednak sztywny dach diametralnie zmienia sztywnośc karoserii zwłaszcza skrętność wzdłużną karoserii.
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-08-06, 09:38   

No ja też miałem ptaka w hardtopie i z t-topsami. I powiem tak. To nie są auta do czegokolwiek poważniejszego, jazdy sportowej, czy nawet szybkiej w zakrętach. To takie polonezy z V8. Trzeba podchodzić do nich z dystansem, więc sztywność taka czy owaka - nie ma tu takiego znaczenia, jak w europejskim, czy japońskim sportowym aucie (w nich się raczej nie cruzuje a zap...).

Natomiast ma znaczenie, miły powiew letniego wiatru jak się ma zdjęty dach. 8)

Poza tym, ja w swoim aucie miałem wspawane subframe connectors i było OK. Zbyt wielkiego gięcia się blach nie odnotowałem ;) Tak więc jak będziesz miał z tego tytułu jakiś dyskomfort, to polecam wykonać tą prostą w miarę modyfikację.
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
woz 
sweet sound of V8..

Wóz: e34 V8 i szukam..
Wiek: 49
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 37
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2009-08-06, 17:13   

No i praktycznie sie zdecydowalem na ten ladny egzemplarz od Zimusa. Do koloru sie jakos przekonalem, bo zdecydowanie wzielo gora fakt, ze samochod jest w stanie zadbanym i kupowalbym od osoby ktora raczej dbalo, a nie zarzynalo. Zreszta, gdyby kolor tak przeszkadzal, to oprocz tego przodu, blotnika i drzwi, wladowalbym te kilka tysiecy i mialbym czarne camaro z nowym lakierem :twisted: Gdyby ktos slyszal o jakims fajnym egzemplarzu to dawajte znac, a jesli doszloby do tranzakcji to kurierem wysylam flaszke :-D
 
 
zaskar 

Wóz: 98 Camaro Z28 LS1/T56
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: S-ec / D-G
Wysłany: 2009-08-06, 20:28   

Sądząc po podpisie Zimusa to właśnie sprzedał Camaro zarówko TBI jak i LS'a
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group