Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pontiac Grand Prix 1979 SWAP LS1
Autor Wiadomość
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-03, 16:51   

Wow, aż się obśliniłem z zazdrości! Też tak chcę! 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2014-06-03, 21:21   

Biker napisał/a:
Bardzo stary wóz... a pod maską tyle kabelków:). Czyli wóz jest coraz blizej ukończenia remontu.


yy jaki stary, ma tyle lar co ja :mrgreen:
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2014-06-03, 21:22   

Cytat:
Wow, aż się obśliniłem z zazdrości! Też tak chcę!


Toż niedługo będziesz miał i to w zasadzie o takiej samej mocy jak mój, a połowę taniej Ci wyjcie :-D
 
 
Biker 

Wiek: 28
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-03, 21:52   

nyos napisał/a:

yy jaki stary, ma tyle lar co ja :mrgreen:


Hehe, to racja nie taki stary :) . Po kolejnych swapach jakby rodził się na nowo :) . Oby jak najszybciej wrócił, wszystkim pewnie brakuje odgłosów burzy w garażu :)
 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-06-03, 23:51   

No powiem szczerze, że nie mogę się doczekać powtórki z tego cruza:



8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
MalibuFan 

Wóz: malibu 79 4,4
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: gorzów
Wysłany: 2014-07-01, 15:41   

Hej
Czy możesz opisać jaki jest wydech w twoim wozie, bo brzmi to bajecznie ? :)
https://www.youtube.com/watch?v=lni9G0zSskw
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2014-07-03, 14:44   

Po prostu dwie rury z nierdzewki i na każdej mały tłumik przelotowy. Nie połączone, więc tak naprawdę to tak jakby były dwa 4 cylidrowe silniki :) Moim zdaniem chodzi słabo, głośno ale nie po amerykańsku, teraz będzie nieco inaczej bo będzie w układzie X, silnik będzie chodził cichutko a z tyłu gulgotał :)
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2014-10-15, 14:21   

Moja prośba:

Jest to wątek poświęcony projektowi i prosiłbym wszystkich o ewentualne uwagi tylko i wyłącznie pod kątem projektu bez żadnych prywatnych wycieczek. Pisząc o jakichkolwiek poprawkach nie mam zastrzeżeń do mechaników którzy wcześniej pracowali przy moim samochodzie, widać że ktoś robił pewne rzeczy w pośpiechu. Do tego jest dział SPAZMY!

W ciągu ostatnich dni projekt przyspieszył:

1. Została przystosowana w pełni komora silnika do LS1 - silnik został precyzyjnie wycentrowany. Trzeba było delikatnie przystosować belkę pod silnik po stronie kompresora klimy oraz minimalnie podszlifować element z przekładni kierowniczej - tak dla pewności aby był chociaż minimalny luz między alternatorem a układem kierowniczym. Miska olejowa została skrócona. Będzie musiała dojść dodatkowa chłodnica oleju.

2. Skrzynia biegów jest założona w tym celu została przerobiona belka pod skrzynię. Po założeniu skrzyni zostały zrobione przymiarki dla potrzeb skrócenia wału. Okazuje się że wał trzeba było skrócić 55 mm. Wał został skrócony, wyważony i pomalowany w Skrobowie. Panowie robią to wręcz od ręki, ja czekałem 1 dzień.

3. Osprzęt silnika: ramki zostały zostały wypiaskowane i pomalowane. Tutaj podziękowania dla Szczepana, w piątek przekazałem mu ramki, zawiózł do Świdnika i na sobotę były zrobione. Alternator został zregenerowany przez firmę poleconą przez Piotrka od Challangera, JAKER na Jaśminowej. Tego samego dnia odebrałem zregenerowany i pomalowany altek. Obudowa w środku okazała się pęknięta ale Pan miał taką samą w końcu do GM. Osprzęt silnika jest założony: kompresor klimy nie bardzo mógł być piaskowany więc jako tako udało się go spolerować, ramki od LS1 (nie widzę szans na założónie np ramek z LQ do LS który ma się znaleść w gbody, tak samo ramek z vety), pompa wspomagania i altek oraz pompa wody.

Taka moje ogólna uwaga - niby gbody mają spore maski, sam silnik bez sprzętu tonie w komorze silnika, ale jak się go uzbroi w osprzęt to jest tak w sam raz, nie ma ciasno ale z miejscem też szału nie ma. BigBlock to już tak na styk by wszedł.


4. BAK - to piękna sprawa w gbody (porównując do fbody), ponieważ jest za mostem zdejmuje się go banalnie, trzeba odłączyć przewody, odkręcić dwie śruby trzymające opaski i przeciąć przewód z masą. Aktualnie jest wyczyszczony i po przymiarach nowej pompy paliwa zostanie pomalowany. W baku będzie naprawdę fajna pompa paliwa która wydajnościowo poradzi sobie ze zwiększaniem mocy a do tego jest cicha. Do tego oczywiście dojdą nowe przewody paliwowe.

5. Rury w komorze silnika wybrałem sobie w kolorze czerwonym (mam nadzieję że nie będzie to wyglądało jak kiedyś moje czerwone felgi w GP).

6. Wydech - jest w trakcie spawania w połowie prac, dojdzie X i wylecą zwykłe przelotowe tłumiki, docelowo pójdzie jakaś borla lub magnaflow.

Plan do końca tego tyg:

- złożyć wszystko w komorze silnika
- pomalować bak, zainstalować pompę paliwa i doprowadzić nowymi przewodami wahę do silnika

kolejny etap już chwilę zajmie, ponieważ nie wszystkie części można kupić w Polsce, jak np. X306 itp.
ale w między czasie zajmę się elektryką, komputer i skrzynka wylądują w kabinie, tak aby było jak najmniej kabli w komorze silnika, w przyszłości chcę dokupić jakiś sensowny kolektor dolotowy, np:



Kilka fotek:











oryginalny kolor GP'ka :)

















niezła skarpeta oryginalnie w baku siedziała, nawet nie chcę wiedzieć ile litrów wahy przez nią przeszło :)
 
 
mike 
Czerwone są szybsze


Wóz: 3gen firebird 4BlackBetty
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 214
Skąd: lublin
Wysłany: 2014-10-16, 12:37   

Auto ewoluuje od tego jak je widziałem ostatnio na lawecie...
Dobrze że coś się dzieje, mam nadzieję że przewieziesz mnie jeszcze w tym roku ;-)
 
 
cornholio01 


Wóz: Ford Mustang 95',Ford Expedition 98'
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 343
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-16, 16:47   

robota idzie do przodu - tak trzymać,będzie nas jeszcze tej jesieni woził na piwo,zapowiada się bardzo fajnie :mrgreen:
 
 
 
carlito 


Wóz: Camaro RS '92
Wiek: 42
Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 469
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-16, 17:39   

elegancko, miło widzieć, miło słyszeć, powodzonka!
 
 
Biker 

Wiek: 28
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 69
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-16, 21:06   

Super że projekt idzie dalej, czerwone pod maską chyba może być :) . Good Luck!
 
 
 
SebaOBR 
Mechanic i piar

Wóz: brak
Wiek: 35
Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-10-17, 09:25   

Powodzenia...

a czerwony odbije czarności pod maską...

czekam na finał... i odwiedziny w Warsow...

Pozdro Bartek
_________________
OBR Motorsport
seba_obr@op.pl'
LS-ENGINE
 
 
cobi 
Wspierający

Wóz: Dodge Magnum/Ltd Crown Viki
Wiek: 41
Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 129
Skąd: Świnoujście/Gorzów
Wysłany: 2014-10-19, 17:34   

No się w końcu cos ruszyło :D
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2014-10-19, 17:49   

W ten weekend odpuściłem prace, zamiast tego pojeździłem corvette ...

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
Ostatnio zmieniony przez nyos 2014-10-19, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group