Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:14
zawiasy drzwi
Autor Wiadomość
levy 

Wóz: chevy camaro
Wiek: 40
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 27
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-01-29, 17:19   zawiasy drzwi

kieruje sie z zapytaniem apropo zawiasow do drzwi, sa juz wyrobione a dowiedzialem sie ze Szymon zna dozywotni patent, jestem ciekaw bo drzwi bardzo przeskakuja :(
 
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-29, 23:30   

sprawa byłaby o niebo prostsza gdyby producent zrobił zawiasy przykręcane do drzwi i nadwozia, niestety, zawiasy są integralną częścią drzwi i tym oto sposobem trzeba się zabawiać z całymi drzwiami, trzeba je umyć, zdjąć i opakować starannie, wcześniej warto też zdjąć lusterko bo może przeszkadzać w położeniu drzwi,
zawiasy muszą zostać zrobione z dobrego materiału, ja za poradą materiałoznawcy tokarza zakupiłem żółtawy walec z jakiegoś twardego stopu z którego pobieramy materiał do produkcji tulejek, natomiast sworzeń/trzpień można wykonać albo z oszlifowanej śruby wytrzymałościowej lub też co lepsze z zaworu z głowicy silnika :mrgreen: i to jest wtedy dożywotnio,
cała impreza żeby być profesjonalnie wykonana wymaga oddania drzwi do zakładu obróbki metali i nie jest taka tania, w zawiasach drzwi gdzie są wybite fasolki trzeba pojechać rozwiertakiem tak aby otwór był okrągły, niektóre są tak wybite że zestaw kupiony na ebayu może mieć zwyczajnie zbyt małe tulejki tak to ucho zawiasu może być rozwalone, nie wnikając nawet w wątpliwą jakość ebayowych komponentów,
trzeba przygotować się na wystawanie auta w garażu bez drzwi przez dłuższą chwilę, jak zrobisz to z pomocą fachowca to efekty przerosną oczekiwania, żeby mieć pogląd na sprawę wiedz iż taka impreza u mnie kosztuje w opcji z trzonkami zaworowymi 250 zł od drzwi tylko oczywiście jak dostarcza się auto, prawie zawsze regulujemy szyby po tej operacji, jeśli masz czas i auto do wożenia pary drzwi to możesz parę złotych przyoszczędzić, jeśli trafisz do niedrogiego tokarza, który też nic Ci nie sp###,

oczywiście nie zrobi zawiasom dobrze jeśli nie mamy nadkoli błotnych i wali na nie błoto

spróbuję przyspieszyć temat zawiasowy w jakimś wozie to zapodam foty
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group