Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
El Camino '84 - La Puta Negra
Autor Wiadomość
czak 


Wóz: 84 Chevy El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-15, 21:57   El Camino '84 - La Puta Negra

Jakiś czas temu witałem się na tym forum twierdząc, że niedługo będę miał El Camino. Sam nie przypuszczałem, jak bardzo niedługie okaże się to niedługo.

Dziwnym zbiegiem okoliczności w Berlinie znalazł się facet, który miał do sprzedania trzy sztuki. No i jedna z nich jest już moja.

Jako, że El Camino było poważną zajawką i marzeniem od bardzo dawna założyłem sobie bloga. A co! Są na nim zdjęcia i inne pierdolasy związane z wreszcie moim El Camino.

http://laputanegra.tumblr.com/
 
 
Saper 
Administrator

Wiek: 108
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 783
Skąd: PL
Wysłany: 2011-07-15, 22:42   

Gratuluje zakupu! Rodzina G-Body w Polsce się powiększa :)
No i fajne zdjęcia :-) :!:
_________________
WTFWJD?
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2011-07-16, 09:21   

Hej,

Gratuluję. Mógłbyś wrzucić fotki furki i ewentualnie jakiś filmik na którym można by posłuchać wydechu.
 
 
wojtek 7.4 

Wóz: chevy silverado , pontiac firebird,300C
Dołączył: 12 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-07-17, 16:46   

super auto moim marzeniem też jest el camino tylko nieco starszy ewentualnie ford ranchero gratulacje
 
 
czak 


Wóz: 84 Chevy El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-18, 00:57   

Camino dojechało dziś do Warszawy. Uff. 600 kilometrów z głośnym wydechem to świetna przygoda akustyczna, ale generalnie wóz spisał się brawurowo.

Na blogu (http://laputanegra.tumblr.com ) pojawiło się kilka nowych fotek, a kilku zaprzyjaźnionych fotografów już pobukowało sesje wozu, więc niedługo tu powrzucam.

Jestem zajebiście zaskoczony reakcją w mieście. Czuję się trochę jak papież. Ludzie do mnie machają, zagadują na każdych światłach, dzieci się cieszą.

Znajomi wwalili się dziś na pakę z browarami, a policjanci którzy to przyuważyli spędzili z nami 15 minut gadając o amerykańskich autach, po czym życzyli nam miłego wieczoru :mrgreen:

Generalnie wypas, tylko miałem nadzieję, że zejdę poniżej 20 l/100, ale chyba będzie ciężko. Będę musiał pomyśleć o jakichś opcjach uekonomicznienia wozu, żeby El Camino wciąż znaczyło droga, a nie drogo :mrgreen:
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2011-07-18, 07:05   

czak napisał/a:
Generalnie wypas, tylko miałem nadzieję, że zejdę poniżej 20 l/100, ale chyba będzie ciężko. Będę musiał pomyśleć o jakichś opcjach uekonomicznienia wozu, żeby El Camino wciąż znaczyło droga, a nie drogo :mrgreen:


20 litrów !!! Stary chyba jesteś w jakieś ekstazie, jeśli tam jest standardowe 5.0 to powinno być raczej poniżej 10 litrów przy naprawdę ekonomicznej jeździe, chyba że na każdych światłach paliłeś gumę. Oczywiście mówimy o trasie. Mój GP pali mi 10.5 litra na 100 na trasie przy 5.7 i tylko w gaźniku. A jeśli chodzi o miasto to nie ma sensu mierzyć.
 
 
czak 


Wóz: 84 Chevy El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-18, 20:54   

10 litrów? Wow! To mój 2-litrowy japoński dupowóz pali 12.
Na razie cieszę się jazdą, a jak spalanie zrobi się męczące, będę kombinował. Może wtrysk, albo co. Widziałem ze w Holandii 3/4 Camino jeździ z butlą na pace, ale nie wiem czy się na to bym zdecydował.
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-18, 23:48   

Gratuluję zakupu! Wygląda super na tych fotkach! Praktycznie jak nowy.

Gaz na pace jest bez sensu. Za kanapą jest sporo miejsca w tym schowku pod paką.

Ale ja swojego raczej nie zagazuję. Ponieważ to pickup bez plandeki, ani zabudowy jakiejkolwiek, to pali więcej niż GPek, czy Monciak. Mi na trasie wychodzi 11l.
Nie spaliłem więcej niż 15l średnio po mieście się wygłupiając i jeżdżąc na grilla za miasto.

Oczywiście tak jak nyos - też mam gaźnik. Tak więc u Ciebie kwestia regulacji mieszanki, albo zmiana gaźnika na mniej wyczynowy, bo sam gaźnik wielu koni nie daje, a potrafi ekonomię zabić kompletnie.
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
czak 


Wóz: 84 Chevy El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-19, 00:58   

ntr napisał/a:
Gratuluję zakupu! Wygląda super na tych fotkach! Praktycznie jak nowy.


Na żywca, nie do końca. Lakier jest trochę obdrapany i mam trochę rdzy na tylnych błotnikach. Po sezonie, pewnie w październiku, idzie cały do malowania i poprawek. Kanapa też jest troche wysiedziana więc, jak budżet pozwoli, pójdzie skóra na nią i na firankę od koła zapasowego.

ntr napisał/a:
Oczywiście tak jak nyos - też mam gaźnik. Tak więc u Ciebie kwestia regulacji mieszanki, albo zmiana gaźnika na mniej wyczynowy, bo sam gaźnik wielu koni nie daje, a potrafi ekonomię zabić kompletnie.


Póki co ogarniam światełka i takie tam, żebym mógł go zarejestrować, a jak już to będzie, to zajmę się właśnie gaźnikiem.

Daj znać jak będziesz już w Warszawie. Fajnie byłoby pocruisować w dwa czarne kominki :mrgreen:
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-21, 22:26   

kolejne el camino, ale faza! gratulacje!
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-07-24, 13:13   

pero puta fresco negro
miranda caliente
:-D
 
 
czak 


Wóz: 84 Chevy El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-24, 17:54   

Sprawa spalania się chyba wyjaśniła. Gaźnik do roboty i sonda do wymiany.

Kurde, jeszcze go nie zarejestrowałem, a już się pogubiłem w ilości pierdół, które zamówiłem z ebaya. Lipa jest tylko z tym, że niektórzy nie chcą wysyłać fantów do Europy i trzeba szukać jakichś znajomych znajomych. Macie jakiś patent na to? Widziałem, że jest firma (kupujemywusa.com) która za 20$ odbiera rzeczy i przesyła dalej do Polski, ale ich strona jakoś nie wzbudza zaufania.
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2011-07-24, 18:14   

takich firm jest dużo i na pewno wśród znajomych znajdziesz kilka osób, które z takich korzystały, np. Piast, ja korzystam z:

http://www.polameronline.com/

jest szansa że jak będziesz przewoził mniejsze rzeczy to nie będzie cła i vatu, ale to tylko szansa :) lotnicza do 2 tyg. morska 6-8 tyg. w deklaracji podawaj zawsze wartość poniżej 40 USD, jeśli się przyczepią i będą chcieli naliczyć cło i vat to formalności wydłużają się o 2 dni
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-25, 08:36   

czak napisał/a:
Sprawa spalania się chyba wyjaśniła. Gaźnik do roboty i sonda do wymiany.

Jaka sonda? Lambda? Przy gaźniku? :roll:
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
czak 


Wóz: 84 Chevy El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 13 Cze 2011
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-07-25, 12:48   

Że niby nie ma?

A to wtedy do czego?
http://cgi.ebay.com/ebaym...s#ht_2795wt_945
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group