Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rat rod / Hot rod Mitch'a Allread'a!
Autor Wiadomość
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-30, 18:07   Rat rod / Hot rod Mitch'a Allread'a!

Kiedy natknąłem się na ten videos na YT, pomyślałem, że to dobry materiał do działu videos. Jednak po obejrzeniu filmiku do końca zmieniłem zdanie - trzeba napisać, chociażby krótkiego arta na temat tej bryki! Po prostu nie może utonąć w stosie innych filmików w Naszej, już całkiem sporej, kolekcji multimediów.

Auto zaczynało jako stara kalifornijska wywrotka Forda wyrejestrowana w 1985 i porzucona gdzieś na dokończenie swojego żywota. Jednak budowniczy/kustomizer/tuner (nie wiem jaka nazwa jest po Polsku właściwa?) Mitch Allread ją uratował. I to w jakim stylu!

Mechanicznie zasadził do niej widlastego diesla z '97 Forda F-350, który nota bene idealnie wpasowuje się w klimat tej bryki, połączony ze standardową skrzynią 5biegowa ZF'a i tylnym mostem Dana 80. Po lekkim chipie auto osiąga masywne 400koni i 950 Nm :!: Oooo tak, ten diesel potrafi zawstydzić nie jedną benzynę :)

Zawieszenie też zostało silnie zmodyfikowane. Jego koncepcję autor/twórca wziął z zawieszeń starych samochodów IndyCar. Auto zostało obniżone, koła zostały lekko też wysunięte poza obrys auta, ale co ciekawe pozostawiono z tyłu oryginalne bliźniaki.

Ale napęd i zawieszenie to tylko dodatek do tego auta, gdyż mamy tu do czynienia po prostu z dziełem sztuki. Wszystko jest dopracowane w najmniejszym stopniu, od siedzeń wykonanych ze stalowych rurek i skórzanych pasów, po drobne detale jak nitowane szyby, czy delikatna szachownica na dachu, tudzież liczne drobiazgi w postaci trupich czaszek..

To auto po prostu trzeba zobaczyć. Zapraszam:



Mitch-Allread.png
Plik ściągnięto 8747 raz(y) 331.55 KB

_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
santa fe 
Wspierający

Wóz: Chevy C1500 '96 / V8 5,7L
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 368
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-30, 22:48   

"sneaky pete", jest też fajny, ale jakby miał z tyłu bliźniaki, byłby całkiem fajny.
Zrobiony z Peterbilta '50.

Sneaky-Pete.jpg
Plik ściągnięto 8723 raz(y) 40.03 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group