Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze forumowe/klubowe KOSZULKI - dyskusja ogólna
Autor Wiadomość
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-05-18, 14:15   

Tak mi się przypomniała rozmowa z gościem robiącym w garażu koszulki. Było to dawno temu więc technologia mogła się zmienić, ale warto zapytać:
Jeśli zaproponują ci sitodruk to zapytaj czy dostaniesz sita i ile by kosztowało dodrukowywanie koszulek z własnych sit. Przygotowanie sit to najgrubsza i najdroższa robota przy takich drukach z tego co pamiętam. Jak już są sita to teoretycznie możliwe jest dodrukowanie każdej ilości, ale firmy mają jakieś minima by się im to opłacało.
Ewentualnie czy przechowują te sita i możliwe byłoby szybkie przygotowanie dodatkowych koszulek.
Wtedy raz przygotowane sita wystarczyłyby na dłuższy czas - na koszulki, poduszki, pokrowce na siedzenia i wszelkie inne szmaty...
Tak samo jest dla sitodruku na kubkach, dłuopisach, breloczkach, smyczach, i wszelkich innych gadżetach.
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-18, 18:22   

Sitodruk raczej odpada.. to dość droga technologia, więc przy tak małym nakładzie, raczej nie będzie Nas stać.

Słuchajcie, mam już info od dostawców.

Sam koszt produkcji to 30zł za koszulkę z nadrukiem.
Do tego przydałoby się doliczyć marżę "klubową", z której opłaci się tantiem dla grafika, a reszta trafi na pokrycie działalności tej Naszej małej organizacji.

Ile sądzicie, że będzie dobrze i uczciwie doliczyć? 5zł? 10zł? 20zł?
Czy dowolnie? Jak wolicie?
Może macie jakieś doświadczenia z takimi akcjami koszulkowymi z innych klubów i wiecie ile inni doliczają?

Zapraszam też do składania zamówień.. w poniedziałek zamawiam pierwszą partię!
W czwartek będzie do odbioru na klasykach w Lublinie, oraz postaram się też wysłać pocztą (też trzeba będzie coś dla tych zdzierców doliczyć).

Oto poprawiona wersja z bardziej kłębiącym się dymem. Nad logiem jeszcze pracujemy, mamy drobne problemy techniczne z odpaleniem właściwej czcionki..

amerykany_koszulka.jpeg
Plik ściągnięto 10240 raz(y) 13.77 KB

_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Nygger 


Wiek: 30
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 91
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2012-05-18, 19:05   

No, teraz to wygląda jak dym! Ja jestem zadowolony :-) .
Możesz mnie wpisać na listę "oczekujących" na koszulkę. Co do doliczania, to nie mam żadnego doświadczenia w tych sprawach, ale myślę, że 10 zł to nie za mało (20zł to jednak 66% ceny samej koszulki :-P ). Ale oczywiście jeśli trzeba będzie zapłacić więcej, to też się to przełknie.
 
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-18, 19:55   

No ja też wezmę, co do małych koszulek dla dzieci to chyba nic z tego, bo trzeba robić drugie sito.... kolejne koszty dla kilku sztuk, nie kalkuluje się...
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-05-18, 22:00   

ntr napisał/a:

Ile sądzicie, że będzie dobrze i uczciwie doliczyć? 5zł? 10zł? 20zł?
Czy dowolnie? Jak wolicie?

Myślę że 10 będzie w sam raz, no ale w kosztach ty masz rozeznanie więc decydujesz.

ntr napisał/a:

Zapraszam też do składania zamówień.. w poniedziałek zamawiam pierwszą partię!
W czwartek będzie do odbioru na klasykach w Lublinie, oraz postaram się też wysłać pocztą (też trzeba będzie coś dla tych zdzierców doliczyć).


koszulki będą z logiem i samochodem czy bedą też z samym logiem?

Jak będzie wyglądało rozliczenie? Płatność przy odbiorze czy wpłata na konto?
Proponuję nie wysyłać pocztą tylko kurierem, duzo sprawniej (choć drożej), a pocztą to nigdy nie wiadomo ile bedzie szło.
 
 
santa fe 
Wspierający

Wóz: Chevy C1500 '96 / V8 5,7L
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 368
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-19, 02:20   

a i ja mam takiego co by bardzo chciał, hehehe
 
 
99piotr99 
Wspierający

Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 374
Skąd: z dupy
Wysłany: 2012-05-19, 07:56   

:barf:
Ostatnio zmieniony przez 99piotr99 2014-10-14, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-19, 10:53   

Panowie, zróbmy próbną partię w poniedziałek.. potem będziemy dalej coś tworzyć. Mamy bardzo utalentowanego grafika/rysownika, więc pewnie jeszcze nie jeden czadowy projekt będzie trzeba dumnie na klacie nosić :) Zrobimy też z samym logo.. myślałem o takich koszulkach roboczych jak mają w eleganckich warsztatach. Z logiem i nickiem zamiast imienia i może wyszywanym dla odmiany?
Coś w stylu tego co załączam (uwaga, to tylko przykład z netu!):



Pomysłów pewni będzie wiele - wybierzemy potem najlepsze i będziemy działać. Najpierw zacznijmy od czegokolwiek :)

Sitodruku nie będzie, podobno opłacalne tylko przy nakładzie 100+ szt. A pierwsza partia na razie jak 10-20osiągnie to będzie dobrze :)

Jak wyjdą Nasze "duże" OK, to potem zbierzemy indywidualne zamówienia dla Juniorów, ja jeszcze dopytam o rozmiarówkę dla dzieci.
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Nygger 


Wiek: 30
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 91
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2012-05-19, 13:50   

Heh, od jakiegoś czasu mam ochotę kupić sobie coś w rodzaju firmowego dresiku :-) :
 
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-05-19, 15:09   

To ja bym się pisał na t-shirty:
-2 sztuki z samym logo, rozmiary XL i L;
-1 szt z pełnym wzorem (samochód i logo), rozmiar XL.

Co do innych szmatek to kapturki, polary miałyby sens.
Takie koszule robocze pomysł spoko osobiście wolałbym z długimi rękawami. Tylko na wszystko trzeba ocenić popyt bo to już tanie nie będzie.

No i kamizelki z barwami klubu... ;-)
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-19, 20:37   

Ntr - okazało się, że mogę załatwić sitodruk w dobrych cenach. Sito zostanie dla nas. Trzeba dostarczyć tylko swoje koszulki (lub bluzy itp.) - ilość nie ma znaczenia. Może być 5 lub 155. Niestety temat nie jest do załatwienia "na szybko", bo mój pracownik jest chory, a to jego kolega ma firmę. Mi robi sitodruk na potrzeby geodezji (ale nie na koszulkach) - wychodzi super i cena jest ok.
W poniedziałek spróbuję dorwać kilka koszulek, które zrobił to zobaczymy jak z jakością.
Co do koszulek dla dzieci... Ja zrobię tak. Kupię papier do prasowanek, nadrukuję na nim to co na dużych w odpowiedniej wielkości, i naprasuję na jakąś bluzeczkę. Ponoć trzy prania wytrzymuje, potem już pęka....
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
Stenn 
Wspierający


Wóz: Chevy Tahoe 5.3, GMC Savana 5.7, Chevy G20 5.
Wiek: 51
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 314
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2012-05-19, 23:50   

Co do koszulek i nadruków to moja branża m.in. Podpowiem że jest bezsensowne oszczędzanie na jakości koszulek i sposobie nadruku. Najtańsza forma i najbardziej trwała to sitodruk (przy nakładzie) przy ilościach minimalnych flex i flock. Jak i nadruk bezpośredni na materiale. Nie jestem zwolennikiem nadruków fotorealistycznych, wolę dobry wektor i sito bądź flex. Z haftem też nie będzie problemu. Co do producentów koszulek to cenię promostar, stedmana, JHK, adlera. Jeżeli będzie potrzeba pomogę w projekcie, przygotowaniu projektu i realizacji w dobrej cenie ...(ale po zlocie buhaha)
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-20, 12:32   

Dobrze Panowie, żeby nie mieszać zróbmy najpierw partię próbną, aby było co przywdziać na zlot.
Potem będziemy zmieniać i kombinować, chociaż ten dostawca zaręcza za jakość, że nie będzie nic odchodzić itp. itd. Już raz do koszulek po chodziliśmy i nie wyszło, więc zróbmy najpierw wersję bazową, a potem będziemy dodawać zmiany.. takie jak inna garderoba, inne wzory, inne technologie.

Ten wątek niech zostanie na luźną dyskusję i wymianę pomysłami.
Zakładam też osobny temat i proszę wszystkich w nim od składanie konkretnych zamówień, bo w poniedziałek chcę już puścić zamówienie.
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Nygger 


Wiek: 30
Dołączył: 30 Sie 2010
Posty: 91
Skąd: Jaworze
Wysłany: 2012-05-20, 13:05   

Jest gdzieś tabelka z wymiarami rozmiarów S, M, L, XL?
 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-20, 13:12   



Rozmiary chyba są uniwersalne, jutro ew. dopytam bezpośrednio u dostawcy.
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group