Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chevy Monte Carlo LS 1986
Autor Wiadomość
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-11-06, 23:20   

To może warto rozważyć zmianę serwisu, jak auto tylko w nim stoi i nikt nic nie robi.. :roll:
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-07, 20:28   

No powiem ci, ze niefajnie sie patrzy jak auto marnieje na deszczu. Zaluje troche bo do tej pory nie mialem najmniejszych zastezezen co do terminow napraw i jakosci wykonania. W piatek odbieram auto (mam nadzieje) i narazie basta z naprawami. Na wiosne malowanie i zobaczymy co nastepne. Musze jednak przyznac, jestem nieco rozczarowany.
 
 
Qbens 

Wóz: Camaro RS i 4 inne RWD
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 29
Skąd: Windsor, UK / Radom
Wysłany: 2012-11-08, 21:31   

Auto wygląda konkretnie. Co to za felgi ? Jaka szerokość i jaki rozmiar opon ? Szukam czegoś takiego na Camaro, gdybyś chciał sprzedać to chętnie je przygarnę.
 
 
santa fe 
Wspierający

Wóz: Chevy C1500 '96 / V8 5,7L
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 368
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-11-08, 21:44   

obstawiam Black Rock Blade 975 :lol: :idea:
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2012-11-08, 22:22   

Jak chcesz to Ci oddam moje za free od Camaro, można je wypiaskować i pomalować na czarno za 300 zeta. Ale to takie rzeźbienie w g... Najlepiej to szukać na Allegro i niespieszyć się. Black Rock już nie jest sprzedawany w Polsce, masterparts się wycofał - szkoda. Do G-body to max. tył 255 przód 235, ja mam z przodu 255 i lipa bo obciera na dołach. Jak będziesz szukał opon to szukaj General XP, najpopularniejsze w Polsce z białymi napisami, ja się wjebałem w Cooper Cobra których praktycznie nie ma.

slyszers
Pytałeś mnie na priv o czarny mat. Mój jest w półmacie, prawdziwy mat to mocny hardkor, moim zdaniem na hot-roda. Krawcu z Wawy ma Elkiego w macie. Każdy w miarę sensowny lakiernik Ci pomaluje w takim kolorze (jeśli nie robił już półmatu to tym lepiej bo nie wie w co się pakuje). To ciężki temat do malowania bo nie ma opcji na polerkę więc musi robi element czasami po kilka razy aż wyjdzie. Z lekierami do półmatów jest słabo widziałem takie 3 samochody i to już nie było to. Z jednej strony nie niszczy się tak, ale traci na wyglądzie. Jak zrobisz tylko kolor bez lakieru to wygląda spoko, ale po roku ryski gwarantowane bo to delikatne jest i ciężkie w utrzymaniu :)

Pomyśl nad czymś jak LS1 albo fajnym LQ, tak żeby 500 kucy wyszło :)
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-08, 22:33   

Czyli warto robić półmat ? Do matu mnie ostro zniechęciłeś ale obiektywnie sądząc masz rację.

Co do rozmiaru opon to ja mam z przodu 265/50R15 i z tyłu 295/50R15. Z przodu nie ma najmniejszego problemu, nic nie trze ani nie obija nawet przy największym skręcie. Tył wystaje jakieś 2cm poza obrys budy.
 
 
Qbens 

Wóz: Camaro RS i 4 inne RWD
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 29
Skąd: Windsor, UK / Radom
Wysłany: 2012-11-08, 22:40   

Nyos jaka szerokość tych felg Twoich jest, to 15' czy 16' ? Piaskarkę mam, a malowanie proszkiem mam za darmo więc może się dogadamy. Tak sobie myślę czy by ich nie poszerzyć jeśli ET by miały dobre. Jak coś to wal na PW żeby tu nie zaśmiecać.
Slyszers, a Ty tam masz 9j i 10j czy ile ?
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-08, 23:31   

Tego ci nie powiem. Nie mam pojęcia ale podpytam.
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-12, 22:22   

W końcu odebrałem auto. Czekałem przedługo ale warto było. Skrzynia chodzi jak nowa, wszystko uszczelnione i podregulowane. Czas teraz na porządne kąpanie po tym przestoju. Naprawdę jestem zadowolony. Jeśli pogoda dopisze w ten weekend to może w weekend jakieś turlanie wieczorne ? Ale to już inny dział.
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-02, 19:23   

Czy środkowy drążek kierowniczy można wymienić bez ruszania przekładni, czy lepiej wymienić obydwa elementy ?

Przekładnia też miała być wymieniana ale dzisiaj zaglądam pod auto, a tam susza. Wszystko git tak jakby tam nigdy nic nie leciało. Pojeździłem z godzinę i dalej sucho. Jedynie przy połączeniu przekładni z drążkiem widać, że się mocno poci. Plastik osłaniający połączenie jest uwalony płynem. Zastanawiam się czy czasem brak wycieku na przekładni nie jest zasługą niskiej temperatury i gęstniejącego płynu ale z drugiej strony po godzinie jazdy płyn jest gorący.
 
 
santa fe 
Wspierający

Wóz: Chevy C1500 '96 / V8 5,7L
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 368
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-12-02, 21:09   

ja tak miałem zasyfiony ten plastik, to się okazało że przewód wysokiego ciśnienia tryska w tym kierunku płynem bo jest sparciały.
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-22, 10:35   

Wygląda ewidentnie na problem ze środkowym drążkiem. Pomp juz od długiego czasu suchutka. Drążek zamówiony, płynie.

Jeśli chodzi o przewody to narazie wszystko wygląda w porządku.
 
 
slyszers 
slyszers


Wóz: Chevrolet Monte Carlo LS 86'
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-08, 18:17   

Mam pytanko. Chciałbym zakupić nową kierę i wpadła mi do głowy taka oto rzecz:

http://www.ebay.com/itm/C...6cdaf70&vxp=mtr

Czy instalacja takiej kierownicy łączy się z jakimiśprzeróbkami, czy zestaw widoczny na zdjęciu pozwoli mi to "bezboleśnie" zamontować ?
 
 
santa fe 
Wspierający

Wóz: Chevy C1500 '96 / V8 5,7L
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 368
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-08, 21:56   

Jeśli auto nie ma poduszki to tak, oczywiście z "nabą" dedykowaną do kolumny jaka jest zastosowana w Twoim wozie.
 
 
Cabrone 


Wóz: 79'er Chevy Monte Carlo 6.6l V8
Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-03-09, 10:07   

Oo! Taki sam zestawik jaki leży u mnie w garażu :-) Wszystko powinno pasować bez żadnych przeróbek, tylko czy Ty potrzebujesz calego zestawu? Z tego, co widzę na fotkach to masz już zamontowaną aftermarketową kierownicę, może ten adapter nie będzie potrzebny..? Warto sprawdzić, bo sama kierownica Grant to tylko 20 funtów na angielskim ebayu. Pozdro :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group