Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:14
Cieknąca chłodnica
Autor Wiadomość
tweeze 

Wóz: T/A 5.7 TPI
Wiek: 42
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 26
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2007-04-01, 13:05   Cieknąca chłodnica

Temat znany - chłodzenie w T/A. Myślałem że będe miał spokój ale jednak nie do końca ;) Wczoraj zauważyłem iż pojawił się wyciek - przy temperaturze do 70-80 stopni sika z chłodnicy pośrodku miedzy wiatrakami na wał silnika (koło wału) cienki strumyczek chłodziwa. Problem znika powyżej 80 stopni (pewnie materiał sie na tyle rozszerza iż dziura znika. W zwiazku z tym rodzi się pytanie jak temu zaradzić. Wymiana chłodnicy?? czy może da się to gdzieś naprawic??
Drugie pytanie - jak wyjąć w T/A chłodnice? (pokrótce w góre czy w dół co trzeba zdjąć?). Chciałem to zrobic sam ale nie wiem czy dam rade. A jak juz zaczne to trudno bedzie go zaprowadzic do kogoś...
_________________
 
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-04-01, 23:51   Re: Cieknąca chłodnica

tweeze napisał/a:
Temat znany - chłodzenie w T/A. Myślałem że będe miał spokój ale jednak nie do końca ;) Wczoraj zauważyłem iż pojawił się wyciek - przy temperaturze do 70-80 stopni sika z chłodnicy pośrodku miedzy wiatrakami na wał silnika (koło wału) cienki strumyczek chłodziwa. Problem znika powyżej 80 stopni (pewnie materiał sie na tyle rozszerza iż dziura znika. W zwiazku z tym rodzi się pytanie jak temu zaradzić. Wymiana chłodnicy?? czy może da się to gdzieś naprawic??
Drugie pytanie - jak wyjąć w T/A chłodnice? (pokrótce w góre czy w dół co trzeba zdjąć?). Chciałem to zrobic sam ale nie wiem czy dam rade. A jak juz zaczne to trudno bedzie go zaprowadzic do kogoś...


trzeba się przyjrzeć tematowi, w każdym większym mieście jest "lepiarnia" chłodnic tak więc być może da się to załatać, wyjęcie chłodnicy jest banalne, nie trzeba kanału, zrobisz to intuicyjnie
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group