Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:09
Firebird 3,1 ładowanie i błąd nr 13
Autor Wiadomość
lartur 

Wóz: firebird
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: szczecin
Wysłany: 2013-07-31, 21:41   Firebird 3,1 ładowanie i błąd nr 13

Witaj Szymonie
auto: firebird 3.1 automat
Mam problem z ładowaniem, spada ładowanie jak auto stoi, a jak ruszę to po chwili wzrasta i jak się zatrzymam to znowu spada. Dzieje się tak raczej po nagrzaniu. Jakiś czas temu wymieniłem alternator, ładowanie miałem około 14,5v i wszystko było ok. Teraz spada ładowanie, a jak włączę inne odbiorniki prądu to jeszcze bardziej. Zauważyłem, że jak silnik pracuje na wolnych obrotach, a auto stoi, spada ładowanie do ok 10.0v chwile tak chodzi nagle silnik dostaje obciążenia (nie wentylator) i wzrasta ładowanie do ok 14,5v po czym znowu spada i tak w kółko. Tydzień temu jak jechałem z równą prędkością 110km/h to przez jakiś czas wskazówka od ładowania szybko spadała do 11v tak na 2 sekundy i zaraz znowu szybko wzrastała do 14,5v, powyłączałem wszystkie odbiorniki, światła i po jakimś czasie ładowanie wróciło do normy. I teraz właśnie mam problemy z tym ładowaniem.
Drugi mój problem to kontrolka silnika błąd nr 13. Wymieniłem sondę tlenu na BOSCH 0 258 986 501 i dalej jest błąd, włącza się dopiero po jakimś czasie, jak silnik się nagrzeje. Dodam, że mam przedmuchy na uszczelkach za kolektorami wydechowymi i spod Egr trochę dmucha, czy to może mieć wpływ na pojawiający się błąd?
Pozdrawiam
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-31, 10:12   Re: Firebird 3,1 ładowanie i błąd nr 13

lartur napisał/a:
Witaj Szymonie
auto: firebird 3.1 automat
Mam problem z ładowaniem, spada ładowanie jak auto stoi, a jak ruszę to po chwili wzrasta i jak się zatrzymam to znowu spada. Dzieje się tak raczej po nagrzaniu. Jakiś czas temu wymieniłem alternator, ładowanie miałem około 14,5v i wszystko było ok. Teraz spada ładowanie, a jak włączę inne odbiorniki prądu to jeszcze bardziej. Zauważyłem, że jak silnik pracuje na wolnych obrotach, a auto stoi, spada ładowanie do ok 10.0v chwile tak chodzi nagle silnik dostaje obciążenia (nie wentylator) i wzrasta ładowanie do ok 14,5v po czym znowu spada i tak w kółko. Tydzień temu jak jechałem z równą prędkością 110km/h to przez jakiś czas wskazówka od ładowania szybko spadała do 11v tak na 2 sekundy i zaraz znowu szybko wzrastała do 14,5v, powyłączałem wszystkie odbiorniki, światła i po jakimś czasie ładowanie wróciło do normy. I teraz właśnie mam problemy z tym ładowaniem.
Drugi mój problem to kontrolka silnika błąd nr 13. Wymieniłem sondę tlenu na BOSCH 0 258 986 501 i dalej jest błąd, włącza się dopiero po jakimś czasie, jak silnik się nagrzeje. Dodam, że mam przedmuchy na uszczelkach za kolektorami wydechowymi i spod Egr trochę dmucha, czy to może mieć wpływ na pojawiający się błąd?
Pozdrawiam


Przyzwyczaj się do wymiany alternatora z raz na dwa lata a i czasami jak będą włożone chińskie części to i co miesiąc będziesz to robić. Sprawdź też połączania plusów, w tym roczniku są gdzieś w rejonie prawego narożnika przy lampie (strona pasażera).
Druga sprawa to jak słyszę słowo "bosch" to przechodzą mnie ciarki na plecach. Kup najtańszą chińską sondę tudzież ja mam w miarę pewne pasujące wtyczką po 80pln dobre chińskie sondy i problem powinien zniknąć. Przedmuchy jednak mogą dołożyć swoje do tego tematu więc najpier to napraw.
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group