Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:09
Dodge Ram 5.2 V8 1983
Autor Wiadomość
eddi29 

Wóz: El Camino 1974, Charger SRT8, Dodge Ram 1983
Wiek: 39
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-29, 10:52   Dodge Ram 5.2 V8 1983

Witam,
mam problem. Dodge Ram 5.2 V8 rocznik 1983. Zrobiłem 2000km od zamintowania instalacji gazowej ( nie wiem czy to ma związek). Po kolejnym zatankowaniu do pełna ( gazu) auto nie chciało odpalić. Kręci i raz na jakiś czas załapał lecz po ustawieniu na D i puszczeniu pedału hamulca gasł. Oczywiście iskra jest, wszystko zostało sprawdzone. Mechanik poprzestawiał aparat zapłonowy i wymienił świece auto odpaliło tyle tylko że chodził nierówno. Zamówiłem więc kable i czekałem na nie miesiąc. Jak przyszły zostały zamontowane i auto znów kręci i nie pali. Eh..... Nie pali na benzynie ani na gazie. Kreci i co ciekawe nawet nowy akumulator potrafi rozladowac po 30 sekundach krecenia.
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-03, 09:07   Re: Dodge Ram 5.2 V8 1983

eddi29 napisał/a:
Witam,
mam problem. Dodge Ram 5.2 V8 rocznik 1983. Zrobiłem 2000km od zamintowania instalacji gazowej ( nie wiem czy to ma związek). Po kolejnym zatankowaniu do pełna ( gazu) auto nie chciało odpalić. Kręci i raz na jakiś czas załapał lecz po ustawieniu na D i puszczeniu pedału hamulca gasł. Oczywiście iskra jest, wszystko zostało sprawdzone. Mechanik poprzestawiał aparat zapłonowy i wymienił świece auto odpaliło tyle tylko że chodził nierówno. Zamówiłem więc kable i czekałem na nie miesiąc. Jak przyszły zostały zamontowane i auto znów kręci i nie pali. Eh..... Nie pali na benzynie ani na gazie. Kreci i co ciekawe nawet nowy akumulator potrafi rozladowac po 30 sekundach krecenia.


Robicie wszystko nie tak. Nie zostało wszystko sprawdzone bo byście wiedzieli co jest źle. To jakaś niesamowicie banalna usterka i musisz udać się do kogoś kto w jakimkolwiek stopniu jest obeznany z mechaniką czyli może to być kolega co miał choćby kiedyś polski, chiński czy czeski motorower, albo tzw. malucha. Jak to, że jest iskra, auto ma gaz na pewno i to nie jest wtrysk gazu czyli macie dwa paliwa i nie możecie zmusić auta do pracy? Może iskra jest ale za słaba, może przestało wyprzedzać zapłon a może wydech się zatkał. Ja jeśli mam do czynienia z systemem gdzie iskra ewidentnie jest to jeśli jest to gaźnik czy inne TBI to normalnie biorę butelkę taką np. po litrowej coli, napełniam benzyną, robię dziurkę w kapslu i leję na przepustnicę tak jak się leje wodą na zbyt mocno rozpalony grill. Ta metoda jest szybsza niż sprawdzanie ciśnienia paliwa bo np. niektóre systemy wtrysku TBI nie mają portu do pomiaru ciśnienia. Dopiero wtedy jak mi auto pracuje na takim zasilaniu z butelki dokonuję ingerencji i prawdziwych pomiarów w układzie paliwowym.
Ja bym to zrobił tak: biorę pistolet do sprawdzania zapłonu i sprawdzam zapłon, może się przestawił mocno na opóźnienie. Jeśli pistolet nie miga to być może iskra jest za słaba czyli tematy np. cewki zapłonowej. Równocześnie z tym zrobiłbym w/w próbę z benzyną wcześniej sprawdzając świece czy są jasne czy ciemne z zalania bo jeśli są zalane to nie chodzi bynajmniej o benzynę. To tak w wielkim skrócie. Powodzenia w zdobywaniu wiedzy technicznej ale koniecznie trzeba mieć kogoś czającego te tematy i lubiącego ten "sport".
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group