Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
4l60e - szarpie ale nie zawsze
Autor Wiadomość
hatson 

Wóz: Chevrolet Trailblazer LTZ 4.2 2005
Wiek: 47
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 19
Skąd: Berlin / Szczecin
Wysłany: 2017-07-13, 09:56   4l60e - szarpie ale nie zawsze

Witam,

szarpie mi skrzynia. Co ciekawe, to przy ostrym przyspieszaniu, szarpniecia sa praktycznie nie odczuwalne. Najczesciej szarpie, gdy powoli sie rozpedzam (tez nie zawsze) lub gdy depne na autostradzie, redukuje bez problemu ale gdy osiagnie juz swoja predkosc i wrzuca wyzszy bieg, to znowu jest szarpniecie. Przy jezdzie po miescie, najmocniej i najczesciej szarpie miedzy 1-2. pozostale, zmieniaja sie zazwyczaj bez wyczuwalnego szarpniecia. Po dluzszym postoju, jest rowniez szarpniecie po wrzuceniu D.

Najbardziej do tych objawow, pasuje mi zawor EPC, ktory puszcza za duze cisnienie, gdy takie nie jest wskazane, a przy ostrej jezdzie jest ok. Dobrze to rozumiem ? Czy on moze sie jakos przycinac, czy poprostu dziala lub nie ?

Pawel
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-14, 09:28   

Poziom oleju w skrzyni sprawdziłeś? Kiedy go wymieniałeś ostatnio?
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
hatson 

Wóz: Chevrolet Trailblazer LTZ 4.2 2005
Wiek: 47
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 19
Skąd: Berlin / Szczecin
Wysłany: 2017-07-16, 18:50   

ntr napisał/a:
Poziom oleju w skrzyni sprawdziłeś? Kiedy go wymieniałeś ostatnio?


Od oleju zaczalem. Wymienialem i to z kilka razy, zeby jak najwiecej wymienic bo kolorek mial nieodpowiedni. Poprzednik chyba go nie ruszal. Zrobilem blad, ze nie wyciagnalem zaworow i nie przeczyscilem. Zrobie to teraz, gdy tylko przyjdzie nowy filtr i uszczelka. Podejzewam, ze pada albo jest zabrudzony zawor EPC i daje za duze cisnienie. Byc moze jutro sie za to wezme i dam znac, czy nastapila poprawa.

Pawel

[ Dodano: 2017-07-19, 11:14 ]
No wiec ponownie sciagnalem miske i wyciagnalem zawory, ktore sie dalo i przeczyscilem ale nie byly zabrudzone. Nie dalem rady wyciagnac tego, co steruje cisnieniem niestety. Odkrecilem rowniez ta plytke, co sie nazywa TFP solenoid i ma tez czujnik temperatury zintegrowany. Te styki byly mocno zabrudzone i 2 uszczelki troche podwiniete ale to raczej chyba za szarpanie nie odpowiada , o ile dobrze zrozumialem dzialanie tego zaworu ? Dzis jeszcze podlacze TECHA i sprobuje skasowac adaptacje. Gdy kupowalem auto, cewki byly w stanie agonalnym i auto nie mialo mocy ale zmienialo plynnie biegi. Zaczelo szarpac wlasnie po doprowadzenia silnika do ladu.


Pozdrawiam
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-19, 16:33   

Kiedyś szarpanie się regulowało za pomocą TV cable, ale to kiedyś w starszych F-Body...
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
hatson 

Wóz: Chevrolet Trailblazer LTZ 4.2 2005
Wiek: 47
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 19
Skąd: Berlin / Szczecin
Wysłany: 2017-07-21, 09:44   

ntr napisał/a:
Kiedyś szarpanie się regulowało za pomocą TV cable, ale to kiedyś w starszych F-Body...


:) Niestety tutaj to nie przejdzie. Bylem na komputerze. Zadnych bledow. Nie wiem juz co robic. Chyba nie obejdzie sie bez pojechania do jakiegos fachowca. Sprobuje jeszcze chyba kupic jednak i podmienic zawor sterujacy cisnieniem bo nic innego mi do glowy nie przychodzi.
Moze tez cos z nieprawidlowymi odczytami predkosci ale VSS w reduktorze wymienilem, chociaz widze, ze jest kolejny w samej skrzyni. Moze to bledne odczucie ale wczoraj zalozylem moje stare opony AT, ktore maja o kilka cm. wieksza srednice, na tyle, ze troche oszukuje predkosciomierz. Mam wrazenie, ze szarpanie na trasie jest mniejsze ale to moze autosugestia.

Pozdrawiam
Pawel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group