Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Niebezpieczne miejsca
Autor Wiadomość
Brolcio 


Wóz: Firebird 92, Sable 97, Camaro 01
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 319
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-01-08, 19:59   Niebezpieczne miejsca

W związku z kolejnymi modernizacjami infrastruktury drogowej w Lublinie uświadomiłem sobie, że powstał szereg niebezpiecznych miejsc. Dość często przejeżdzam przez trasę Zieloną i Kunickiego i to co tam widuje wywołuje u mnie nieciekawe odczucia. Projektanci tych arterii pod płaszczykiem poprawy bezpieczeństwa obdarowali nas licznymi pułapkami. Dlaczego to piszę - bo byłem świadkiem pewnego zdarzenia. Wczoraj przejeżdzałem trasą Zieloną od strony Placu Bychawskiego w stroną Fabrycznej (GALI) i na moich oczach jedno z aut znalazło się po efektownym skoku przez krawężnik "na trawie". Projektant tego odcinka postanowił włączyć nowy odcinek dwupasmowej nitki do ulicy 1-go maja za pomocą efektownej i dośc ciasnej szykany - jest to dla kierowców pierwszy raz pokonujących ten odcinek spora niespodzianka (oznakowanie zostało już częściowo "zutylizowane" przez poprzednie auta, które nie zmieściły się w szykanie o czym świadczą zalegające tam połamane zderzaki) a wieksze auta (autobusy i ciężarowe) pokonują ten odcinek "po bandzie" zaliczając krawężniki. Jeżeli znacie inne tak niebezpieczne miejsca w naszej okolicy to je opiszcie.
 
 
samba 
KOMBI


Wóz: CAPRICE '89
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 38
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2008-01-14, 20:29   

hehe
jakiś czas temu też widziałem podobną sytuacje w tym samym miejscu, tudzież kierowca golfa który korzystając z obecności kawałka lepszego asfaltu chciał pobić rekord prędkości lub pokazać mi kto "rządzi" na lubelskich drogach został delikatnie mówiąc wyhamowany tym super fajnym pomysłem naszych drogowców i podejrzewam, że nie obyło się bez wizyty w wulkanizatorni i w Tesco (po nowe kołpaki)
tak więc tak jak już zauważył Brolcio "nowe" drogi nie zawsze są bezpieczniejsze...
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group