Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:12
Koszt wrzucenia V8 do fbirda V6
Autor Wiadomość
mik 


Wóz: Fbird V6
Wiek: 39
Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 85
Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Wysłany: 2008-07-31, 19:18   Koszt wrzucenia V8 do fbirda V6

Witam

Chciałbym się dowiedzieć o całkowity koszt kupna i wrzucenia V8 do fbirda gdzie wcześniej siedział 3,1 V6. Skrzynia jest th700 także podobno pasuje?
Interesuje mnie koszt gratów i jakie by to były motory jak i koszty robocizny.

pozdrawiam

ps. widziałem podobny temat o cenach poniżej ale nie mogę tam nic dopisać, a chciałem się dowiedzieć więcej o kosztach robocizny i cenach za różne swapy

szczególnie interesuje mnie koszt wrzucenia TBI lub TPI
acha i co jeszcze trzeba zmienic?
sprezyny na te od V8 a co z innych czesci?

ewentualnie w przypadku nieopłacalności V8 ile koszt V6 3,1 i wrzucenie?
 
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-05, 10:41   Re: Koszt wrzucenia V8 do fbirda V6

mik napisał/a:
Witam

Chciałbym się dowiedzieć o całkowity koszt kupna i wrzucenia V8 do fbirda gdzie wcześniej siedział 3,1 V6. Skrzynia jest th700 także podobno pasuje?
Interesuje mnie koszt gratów i jakie by to były motory jak i koszty robocizny.

pozdrawiam

ps. widziałem podobny temat o cenach poniżej ale nie mogę tam nic dopisać, a chciałem się dowiedzieć więcej o kosztach robocizny i cenach za różne swapy

szczególnie interesuje mnie koszt wrzucenia TBI lub TPI
acha i co jeszcze trzeba zmienic?
sprezyny na te od V8 a co z innych czesci?

ewentualnie w przypadku nieopłacalności V8 ile koszt V6 3,1 i wrzucenie?


zacznijmy od końca bo wymiana silnika 3.1 to koszt w granicach 2 - 2.5 tysi przy czym klient dostaje drugi silnik, stary zabieramy w rozliczeniu,
swap na V8 to już ostrzejsza jazda, trzeba silnik z osprzętem, skrzynię bo z V6 nie pasuje, sprężyny przynajmniej w kwestii zawieszenia, auto po konwersji trzeba dać na geometrię kół a żeby zrobić geometrię to trzeba zrobić najpierw zbieżność a żeby zrobić zbieżność to trzeba z reguły wyjąć najpierw wszystkie drążki i rozruszać bo ich diagnosta nie pokona,
koszt gratów, silnik z osprzętem TBI 4 tysie, skrzynia do tego w zależności od stanu tudzież naszej wiedzy co się w niej znajduje 2-4tysie przy czym ta za 2k to używana przetestowana z jakąś niedużą gwarancją, ta za 4 to po naprawie głównej z regeneracją baniaka i małymi modsami polepszającymi funkcjonalność i żywotność,
generalnie koszt konwersji na V8 jest znaczny, często przewyższający 10k pln a jeśli wchodzi w grę 5.7 to na pewno jest to powyżej 10k, konwertować na V8 opłaca się więc tylko bardzo dobre i zadbane wozy V6 których karoseria i inne elementy nie są nadwyrężone,
bardzo duży wpływ ma to czy auto już było na wtrysku a V6 to praktycznie na sto procent, no i czy konwertuje się też z automatu na automat czy na manual czy odwrotnie bo jeśli wystąpią tu jakieś kombinacje to wzrasta koszt / pracochłonność, wiele aut ma już jakieś podrzeźbienia elektryczne, wtedy jest naprawdę koszmar, dzień czasu potrafi zlecieć praktycznie na niczym choć zna się te systemy bardzo dobrze,
chyba już Cię należycie zniechęciłem ;-)
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group