Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Z cyklu "co kupic" - duzy Suv V8 do 10 tys &#8
Autor Wiadomość
hatson 

Wóz: Chevrolet Trailblazer LTZ 4.2 2005
Wiek: 47
Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 19
Skąd: Berlin / Szczecin
Wysłany: 2015-11-24, 20:13   Z cyklu "co kupic" - duzy Suv V8 do 10 tys &#8

Witam,

przywitalem sie ladnie w odpowiednim dziale, a teraz troche was pomecze. Jako, ze zdecydowalem sie na zakup pierwszego "amerykana", potrzebuje kogos, kto mnie troche naprawadzi albo sprowadzi na ziemie. Ogolnie szukam auto dla 4 osobowej rodziny i psa, czyli padlo na amerykanskiego suva. Na auto chce wydac do 10 tys € (mieszkam w DE) bo chce zostawic poczatkowo osobowke, ktora posiadam teraz. Podoba mi sie kilka aut ale ogolnie nie jestem zdecydowany. Jedyne, czego jestem pewien, to ze jak juz sie zdecydowalem, to musi to byc V8 bo od zawsze, jak jakies slysze, to mi ciarki po plecach przechodza.
Auto mimo wszystko, ma byc docelowo na lpg. Teraz mam dwa diesle ale wczesniej mialem kilka aut z LPG i ogolnie nie jestem przeciwnikiem tego paliwa. Jak dobrze zrobione, to jezdzi ok. Do mnie przemawia chocby to, jak wyglada po kilku tys. km. olej na lpg i benzynie.

Teraz tak. Podoba mi sie bardzo Tahoe 5.3 z rocznika 2002 - 2006 i jest to taki moj cichy faworyt. Widze, ze jest duzo czesci do niego i jest kilka do kupienia na mobile. Starszy model jest z zewnatrz fajniejszy ale jednak juz troche za stary.

Czadowy jest tez Cadillac Escalade (podobny rocznik) i tez podoba sie bardzo mojej Zonie. Pelen wypas i luksus ale jest ich strasznie malo i boje sie, ze bedzie problem w razie jakiejs awarii.

Z tych gabarytow jest jeszcze Ford Expedition / Lincoln Navigator ale w tych rocznikach, to widze, ze silnik juz 32 zawory i wogole jakis nowoczesniejszy, a co z tym zwiazane pewnie bardziej awaryjny i drozszy w naprawach.

Durango mi sie nie podoba zupelnie, a Grand Cherokee, czy Ford Explorer, to jakies takie nie amerykanskie.

Tak wiec, najbardziej sklaniam sie ku Tahoe lub Escalade. Czy auta z tych rocznikow z przebiegami, nie czarujmy sie, grubo ponad 200 tys. sa godne zaufania. To ma byc auto na dlugie wyjazdy z rodzina. Wiem, ze silniki nie sa wysilone ale jak z reszta ? Skrzynie, osprzet , korozja ???

No i ostatnie pytanie. Oprocz tego, ze zaje... brzmi, to jak jezdzi taki Tahoe ? Nie wymagam, zeby taki kloc wchodzil w zakrety jak BMW ale zebym nie wpadl gdzies do morza w Chorwacji, czy Hiszpani :)

Sorry, ze tyle naskrobalem.
Dzieki za podpowiedzi !

Pawel
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group