Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
US Kombi V8 lata 80 - pytanie ogólne
Autor Wiadomość
jensen 

Wóz: Volvo 240
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-25, 13:39   US Kombi V8 lata 80 - pytanie ogólne

Witam
Właśnie zaczynam poszukiwania samochodu dla siebie i mam pytanie o dostępność i zamienność części do tego typu samochodów.
W grę wchodzą: Chevy Caprice Station Wagon, Oldsmobile Custom Cruiser , Buick Elektra Estate, Pontiac Parisienne.
Wszystko w tym stylu: patrz foto
Z moich wstępnych ustaleń wynika, że chyba wszystkie mają silnik 305" lub 350"
Jak sądzicie, czy będą wielkie problemy z gratami do takiego auta (chodzi mi głównie o części mechaniczne, wiadomo blachy to inna kwestia).
Pozdrawiam

Buick.jpeg
Buick Electra
Plik ściągnięto 17103 raz(y) 49.73 KB

 
 
 
kojot 


Wóz: Chevrolet Camaro
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 707
Skąd: Lublin
Wysłany: 2008-02-25, 13:56   

no wiadomo że części w polmozbycie do tego nie kupisz :lol: ale jak to z amerykańcami wszystko jest do ściągnięcia a dużo gratów mają ludzie tu w polsce ...... największy chyba problem jest ze skrzynią jakby się coś wykopało bo to jednak już spore koszty więc na to musisz zwrócić uwagę jeżeli się na tym znasz oczywiście..... zresztą Szymon cię uświadomi 8-)
_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=qulbRsifOiI
 
 
jensen 

Wóz: Volvo 240
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-25, 14:16   

Ten kombiak ze zdjęcia jest do wzięcia za 2800 E, na chodzie, środek zadbany itd...
Pytanie czy gdy kupie dajmy na to Buicka Electre z roku 89 to jest szansa ze podejdą mi części z Chevy'go lub Oldsa (części zawiechy filtry paski i inne duperele) czy będę musiał sie pałować i szukać części do Buicka. Jak dla mnie te auta są podobne (zewnętrznie) ale czy detale paszą do innych czy zupełnie inna bajka
Jeżeli tak to do którego modelu najłatwiej o gratki - pewnie do Chevy Caprice.

Sorry za upierdliwość ale muszę trochę pomęczyć zanim kupię grata.

Pozdawiam
 
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-26, 12:16   

wiesz, zdecydowanie obstawałbym za capricem lub autem na napędzie chevroletowskim bo wtedy wiele gratów pasuje z camaro/firebirda a tego jest od pyty, dobrym rozwiązaniem byłoby kupno takiego kombiaka z końca 80tych do 90r na TBI, inny szczegół że taki sprzęcior powinien być na czterobiegowej skrzyni,
silniki buickowo oldsowe miały 307cid, cheviego 305 cid, poznasz je bo silnik 307 ma taki szeroki kolektor dolotowy, nie kojarzę jak to leciało latami ale jak będziesz mieć w kupnie jakieś auto to wtedy zerknij sobie w jakimkolwiek sklepie internetowym jaki silnik jest przewidziany dla takiego auta w takim roczniku,
pamiętać też należy już tak na zaś, że tego typu kombiaki GMa miewają różne hamulce od sedanów, rozstaw śrub nawet inny, dawno temu sprzedałem kolesiowi do caprica kombi felgi z caprica, ten przyjechał i mówi że nie pasuje, takie były jaja :shock:
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
jensen 

Wóz: Volvo 240
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-26, 13:16   

Ok dzięki za odpowiedź.
Czyli szukam Chevy Caprice w kombi 305 cid.
Teraz pytanie o zakup części w USA. Załóżmy, że na stronie Rockauto zamawiam zderzak przedni (Bumper Face Bar) który kosztuje 131.79 zielonych, płacą kartą wypukłą itd... tylko ile w sumie wyniesie koszt tego elementu z cłami, transportem etc.
Muszę na początek trochę księgowości w to wszystko włożyć żeby potem nie montować części od Żuka lub Zaporożca ;-)

Ten ze zdjęć ma skrzynie Th700+Overdrive , cena 2300E

Caprice 02.jpeg
Plik ściągnięto 17043 raz(y) 19.35 KB

Caprice 01.jpeg
Plik ściągnięto 17043 raz(y) 22.04 KB

 
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-26, 14:09   

jensen napisał/a:
Ok dzięki za odpowiedź.
Czyli szukam Chevy Caprice w kombi 305 cid.
Teraz pytanie o zakup części w USA. Załóżmy, że na stronie Rockauto zamawiam zderzak przedni (Bumper Face Bar) który kosztuje 131.79 zielonych, płacą kartą wypukłą itd... tylko ile w sumie wyniesie koszt tego elementu z cłami, transportem etc.
Muszę na początek trochę księgowości w to wszystko włożyć żeby potem nie montować części od Żuka lub Zaporożca ;-)

Ten ze zdjęć ma skrzynie Th700+Overdrive , cena 2300E


widziałem go już, gówniane pieniądze za ten wóz, weź kupuj, będę na dniach we Wrocławiu to go oglądnę w razie czego,
dlatego warto kupić auto na 305/350 cid cheviego bo napęd jest popularny,
2300 euro x 3.55 = 8200 zeta plus transport, hmm.. skoro ode mnie tam jest 1100km to od Ciebie bedzie minus 500 czyli 600km, powiedzmy ze po 1.5 na luzie ktos pojedzie to 1200 zeta extra za transport plus opłaty gazy srazy,

co do reszty zamawiania itp to Ci powiem jak już podejmiesz męską decyzję :->
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
jensen 

Wóz: Volvo 240
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-02-26, 15:33   

Załamałem się, ten samochód stoi 30 km od chaty kumpla, tylko słowo i jest mój, jakby czekał na mnie...wieczorem kupuje browara, kwiaty dla starej (żony psia jej mać ;-) ) i ...
Jutro napisze co i jak.

ps.byłem na fajce,trochę pomyślałem. Blisko blisko...

[ Dodano: 2008-02-28, 13:53 ]
W przyszłym tygodniu wysyłam umyślnego na oględziny tego niebieskiego, chodzi mi o to zeby luknął w jakim stanie jest blacha, obecny właściciel pisze coś o rudej...tu i tam
 
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-29, 07:25   

to może ogór
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group