Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
1962 Corvette C1-RS Convertible
Autor Wiadomość
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 16:49   1962 Corvette C1-RS Convertible

Już jakiś czas temu opisywałem Wam 1955 Chevy BelAir z zawieszeniem firmy ArtMorison. Dziś chciałbym powrócić do tematu "nowoczesnych klasyków" opisując pewną wyjątkową C1 cabrio.
Wyjątkową, chociażby dlatego, że wygrała prestiżową nagrodę Goodguys Street Machine of the Year na targach SEMA w 2009r. co nie jest prostym zadaniem. Pikanterii dodaje fakt, że auto nie tylko wygląda niesamowicie, ale również osiągnęło najszybsze czasy na torze autocross'owym Goodguys'ów.

Skalę przedsięwzięcia jakim jest to auto definiuje to, że każdy jeden element nadwozia został zmodyfikowany, a większość z nich wykonano na nowo z aluminium, lub z włókna szklanego nadając autu gładki i opływowy kształt. Przód mimo, że wzorowany na oryginale został całkowicie przerobiony. Ręcznie wykonany grill, oprawki świateł, czy zderzak to tylko parę widocznych zmian.

Podwozie to nowa platforma dedykowana dla C1 stworzona przez The Roadster Shop, połączona z elementami zawieszenia Detroit Speed & Engineering oraz 14,5 calowymi hamulcami Brembo z 6cio tłoczkowymi zaciskami. A wszystko zakończone customowymi kołami Forgeline montowanymi centralnie, zupełnie jak w F1.

Pod maską tej maszyny drzemie 618 konne V8 - stuningowany przez Turnkey Engines LS7 z momentem rzędu 866Nm! O przełożenie mocy na koła dba skrzynia Bowler T56. Silnik przyozdobiony jest takimi smaczkami, jak osiem carbonowych "trąbek" dolotowych zakończonymi filtrami powietrza każdy, czy dwu calowe kolektory wydechowe zapewniające odpowiedni bulgot.

Wnętrze auta jest również pełne artyzmu - w końcu to roadster! Ręcznie wykonana aluminiowa deska rozdzielcza i konsola środkowa, siedzenia z alcantary i skóry, czy też wzorowane na tych z F1 pedały.

To trzeba jednak zobaczyć samemu - zapraszam do zapoznania się z galerią z targów, jak i galerią samego twórcy! A jakby tego Wam było za mało - możecie zapoznać się ze szczegółową galerią samego buildu 8)

c1-rs_0560.jpg4db0b9976ce3b.jpg
Plik ściągnięto 8940 raz(y) 137.67 KB

_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
kojot 


Wóz: Chevrolet Camaro
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 707
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 18:39   

1955 Chevy BelAir był piękny bez tych wszystkich bajerów... pewnie co nie kórzy się teraz na mnie rzucą ale po co porawiać klasykę...czy o to chodzi w tym klimacie....każdy powinien zadać sobie to pytanie ... a ci co się ze mną nie zgadzają niech sobie kupią nową corvette :mrgreen: i niech się bujają ;-) :twisted:
_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=qulbRsifOiI
 
 
kojot 


Wóz: Chevrolet Camaro
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 707
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 18:47   

ciekawostka to może i jest...ale to tak jakby wsadzić nowe świecące radio do cadillaca....dziękuję skończyłem 8-) nie o to chodzi ...ale to moje zdanie...
_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=qulbRsifOiI
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 19:03   

kojot, to jest tak jak klasyczne motocykle HD i klasyczne customy na nich oparte, oraz dzisiejsze cruisery, które łączą styl chopperów z nowoczesną technologią (np. Suzuki Boulevard). Nie bądź takim ortodoksem :)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
kojot 


Wóz: Chevrolet Camaro
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 707
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-02-08, 19:38   

a ja właśnie jestem ortodoksem :twisted: ktoś musi być...wypadło na mnie :-P
_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=qulbRsifOiI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group