Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Swap z V8 na V8 celem podniesienia mocy - czy jest sens?
Autor Wiadomość
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-28, 09:40   Swap z V8 na V8 celem podniesienia mocy - czy jest sens?

Administrator napisał/a:
Dyskusja wydzielona z tematu Dodge charger 1973 340Magnum

Ja to mam taką kminę, że bym zmontował w nim motor 5.9 jak z jeepa grand cherokee zj wraz ze skrzynią A618. Wszystko prawie że bolt-on, skoro ciężki czteronapędowy kompletnie nieaerodynamiczny zj robi pakę do 7 sekund to co będzie w kupecie...
Oczywiście do tego jakiś strzał podtlenku ze 100hp na wszelki wypadek i powstaje megauliczny miły w obsłudze wehikuł. Albo jakieś 5.9 ale do tego stary typ elektryki tak do 95 jak w moim zj wtedy skrzynia A518 bez wiąchy kabli, mniej awaryjna. Kable zrobić tak żeby każdy kto ma jakiekolwiek minimalne pojęcie o autach z USA czuł blusa i mógł każdą jedną rzecz ogarnąć. Jedyna ostrzejsza rozkmina to prędkościomierz...
Tak gadam bo sam bym sobie kiedyś sprawił chargera do jazdy na codzień w macie. Ale nic z tego nie będzie bo zaostrzą jeszcze bardziej przepisy i nie będzie można szybko jeździć. Ale pomarzyć można.
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
siwa 


Wóz: CAMARO Z28 '79 350
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-28, 15:16   

Absolutnie!

do takiego chargera to tylko moparowski big block! najlepiej 440 albo chociaz 383
_________________
byl Śmierdziel '90 305 ... jest Parch '79 350
 
 
 
Karol 
Wspierający

Wóz: CORVETTE C5
Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 85
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-28, 17:04   

5.9 to genialne w swojej prostocie pozostają tylko kwestie moralne a big blok oki ale pod warunkiem ogromnego doinwestowania bo inaczej to wart tyle co warzy :-P
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-28, 17:09   

Karol napisał/a:
5.9 to genialne w swojej prostocie pozostają tylko kwestie moralne a big blok oki ale pod warunkiem ogromnego doinwestowania bo inaczej to wart tyle co warzy :-P

No raczej ciężko robić z tego auto sportowe na miarę dzisiejszych czasów :)
Dlatego tu chyba bardziej chodzi o wygląd i bulgot, niż czasy na 1/4mili..
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Mareckiv8 
Mopar Fan


Wóz: Charger 73'
Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-01-28, 21:16   

tak bardziej chodzi o wygląd i bulgot.. nie jestem miłośnikiem nowości i szybkości.Auto za miesiąc jedzie na warsztat do wymiany ma kilka pierdoł.Silnik zostaje oczywiście ten sam żadnych poważnych zmian.

Chargera robię na wzór 340 rallye. :mrgreen: tzn.będę dodawał do niego taki sportowy pakiecik z lat 70'
 
 
 
siwa 


Wóz: CAMARO Z28 '79 350
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-29, 01:41   

ntr napisał/a:
Karol napisał/a:
5.9 to genialne w swojej prostocie pozostają tylko kwestie moralne a big blok oki ale pod warunkiem ogromnego doinwestowania bo inaczej to wart tyle co warzy :-P

No raczej ciężko robić z tego auto sportowe na miarę dzisiejszych czasów :)
Dlatego tu chyba bardziej chodzi o wygląd i bulgot, niż czasy na 1/4mili..


dokladnie :!: :twisted: a bulgot big blocka jeszcze na ostrym wałku.. to jest maskara cały klimat to walsnie daje.. eh zreszta ja to jestem pojebana na tym punkcie ;-) :lol:
i huj z czasami na 1/4.. lepiej wsiadac do auta odpalac i wiedziec co to jest piekło \m/

jak bede miala swojego wymarzonego chargra 71 to tylko 440 tam widze :twisted:
_________________
byl Śmierdziel '90 305 ... jest Parch '79 350
 
 
 
Karol 
Wspierający

Wóz: CORVETTE C5
Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 85
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-29, 11:08   

Hmm po pierwsze to nie rozumiem od kiedy to auto na big blocku ma problemy z czasami ale nie ważne bo ja nie do tego pije ,ja tylko jeszcze raz powtarzam żę mam na myśli seryjne silniki a nie jak napisałaś np z ostrym walkiem :-P
A jeśli chodzi o tak zwany bulgot to uwierz że podrasowany silnik dużo lepiej brzmi tylko jeszcze raz powtarzam podrasowany NIE wyremontowany.
I jeszcze jedno od kiedy 1/4mili nie jest w klimacie ja myślałem ze te wyścigi wręcz wywodzą się z tak zwanego klimatu. :-P a poza tym sprawa PIEKŁA :-/ dla mnie bomba i doskonale rozumiem co masz na myśli tylko że bez mocy niema ani piekła ani zła :!:
bo co to za piekło ja pierwsze lepsze auto za rozsądną cenę zje i wysra takie piekło
Dla mnie synonimem klimatu piekła zła i całej tej czeluści Belzebuba jest poniższy link który zamieszczam. link jest lajtowy bo u nas w polszy to nawet tego nie mamy :-(

http://www.youtube.com/watch?v=g_H7UQjFkT4

Takiego big blocka to ja rozumiem i jestem za a nawet bardziej niż za :!: :!: :!:

aaaaaaaaaaa piekło :twisted: nara :-P
Ps. tylko mnie nie zlinczujcie ;-)
 
 
siwa 


Wóz: CAMARO Z28 '79 350
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-29, 12:23   

Karol napisał/a:
A jeśli chodzi o tak zwany bulgot to uwierz że podrasowany silnik dużo lepiej brzmi tylko jeszcze raz powtarzam podrasowany NIE wyremontowany.

taa napewno takie 5,9 bedzie lepiej brzmialo :lol: ale zlezy kto co lubi...
Karol napisał/a:
I jeszcze jedno od kiedy 1/4mili nie jest w klimacie ja myślałem ze te wyścigi wręcz wywodzą się z tak zwanego klimatu.

gdzie ja napislalam ze 1/4 nie jest w klimacie? chodzilo mi o to ze nie codziennie sie sciga na 1/4 ale za to codziennie mozesz wsiasc do auta przejechac sie i posłuchac własnie bigblocka :twisted:
_________________
byl Śmierdziel '90 305 ... jest Parch '79 350
 
 
 
Mareckiv8 
Mopar Fan


Wóz: Charger 73'
Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-01-29, 13:15   

A wiec tak jeśli chodzi o silnik 440magnum pewnie że mógłbym se taki wsadzić ale przemyślmy to logicznie i cenowo ..jest tylko o 1,6l większy jeśli bym miał kupować taki silnik
to ze szwecij bo tu pracuje i lepiej mi się opłaca podam ceny takich zabawek

Motor 340 -70 komplett bra motor
17500kr

Motor 440 -77 komplett 13000kr

Motor 440 -69 stålvev komplett utan förgasare
15000kr

W skrócie sam silnik wyniesie mnie 6tys zł dodać do tego transport remont pierdoły itp itd.
to są kolosalne koszta ...może jeszcze six pack to już nie wspomnę...

wiec wole zrobić w najbliższym czasie :

kolektory barany
kolektor dolotowy modyfikowany
może coś jeszcze

a six pack do 340 to

nowe gaźniki holley 1000$
kolektor 600$
filter itp nie wiem ciężko to znaleźć nawet

340 six pack video
http://www.youtube.com/watch?v=ag-CT1NHP-k

wiec chce powiedzieć ze jeśli nie posiadam już 440 magnum a taki charger jaki mam mi się trafił to tylko staram się żeby był perfekcyjny.A wsadzenie tego silnika tu to głupota pieniężna a gówna tez bym nie chciał wkładać musi być wszystko zapięte na ostatni guzik wiec .Koszta takiego swpa to majątek.!!

najpierw trzeba troszkę się znać na temacie i cenach
http://motors.shop.ebay.c...4506.m270.l1313

taki swapik 440 magnum wyniósł by mnie że kupił bym se firebirda :lol:

do pana Karola taki silnik hemi kosztuje co pana CORVETTE C5 :mrgreen:
 
 
 
W0-SOPEL 

Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 202
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-29, 13:30   

Bawienie się w takie auta to majątek. Ile osób sprzedawało swoje wozy za marne pieniądze a części kosztowały 2 razy więcej niż całe auto, mordeczko to pasja a nie pieniądze. Wiadomo warto robić wszystko z głową ale to i tak się nie opłaci. Ogarnij się.
_________________
'79 Chevy Camaro Z28 350 "Dragzie" Sold.
'88 Pontiac Trans Am GTA 305 ''Junkyard Dog'' Sold.
'77 Chevy Camaro Type LT 305 ''Crusher'' Sold.
'87 Chevy Corvette C4 350 ''Freedom Express''.
'79 Pontiac Trans Am 403 ''TwoTireFire''.
 
 
siwa 


Wóz: CAMARO Z28 '79 350
Dołączyła: 21 Paź 2008
Posty: 66
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-29, 13:37   

W0-SOPEL napisał/a:
Bawienie się w takie auta to majątek. Ile osób sprzedawało swoje wozy za marne pieniądze a części kosztowały 2 razy więcej niż całe auto, mordeczko to pasja a nie pieniądze. Wiadomo warto robić wszystko z głową ale to i tak się nie opłaci. Ogarnij się.


dokładnie tak jak Sopel pisze :!: ja jak bym myslala ile to pieniedzy i czy sie opłaci to bym se nigdy BBC454 do camaro nie kupila bo za te pieniadze to bym mogła miec drugie auto.. ale tu chodzi o to zeby spełniac swoje marzenia :twisted:
_________________
byl Śmierdziel '90 305 ... jest Parch '79 350
 
 
 
Karol 
Wspierający

Wóz: CORVETTE C5
Wiek: 39
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 85
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-29, 16:49   

Mareckiv8 napisał/a:

do pana Karola taki silnik hemi kosztuje co pana CORVETTE C5 :mrgreen:


I co z tego Jak bym miał zajawkę na takie hemi to bym miał :!: A jak by nie było mnie stać to wież mi że jestem do tego stopnia fanatykiem tych aut ze jeśli bym złapał zajawkę na coś co przekracza mój budżet to zawsze można coś sprzedać dla mnie auto ważniejsze od mieszkania :twisted:
a jeśli chodzi o vette to jest na tyle doinwestowana że przy obecnych cenach nie wiele trzeba by dołożyć żeby sobie dwie takie kupić i co z tego w tym sezonie też wpompuje w auto ile tylko się da żeby zejść może 1sec.
myślę że na tym forum nieliczni podchodzą do tematu od strony opłacalności myślę że większość to raczej wkłada tyle na ile kogo stać i nikt nie zastanawia się czy dobrze zainwestował więc te twoje wyliczenia raczej na nikim nie zrobią wrażenia nawet jeśli je podwoisz przez dwa. :-P

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ps. to nie wyścig to upokorzenie :roll:

pozdro.
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-01-29, 18:44   

Nie uważam by charger z 340 był mniej fajny od hemi, na pewno słabszy i wolniejszy, ale nie mniej fajny. Właściciel nie jest zobligowany do robienia ze swojego klasyka najmocniejszej i najbardziej wypasionej wersji.
Zatem kogo na co stać, a braki finansowe nie robią z nikogo mniejszego maniaka.

Pozdro
 
 
Mareckiv8 
Mopar Fan


Wóz: Charger 73'
Wiek: 35
Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-01-29, 19:15   

hahhahahahahhaha ja już nie wiem o co tu chodzi ktoś pisze że by tam wsadził 440 magnum piszecie mi o wyścigach

ja pisze ze wyścigi mnie nie interesują ze swap 440 magnum to tyle siana co prawie moje cale auto ,,pisze ze silnik hemi taki średni to koszt 20tys $ z 65tys zł

nie jestem fanatykiem prostej!!!! a jak bym miał na to fazę to na pewno bym nie kupował takiego auta moj charger nie ma dla mnie nic wspólnego ze ściganiem się i wyścigami na 1/4
w mieście nawet nie ma gdzie przyjebać a przyjebać na 2km asfaltu prostej to mnie to nie rajcuje...

Kupiłem takie auto tylko dlatego że kocham klimat!!! redecki kocham stare filmy zawsze marzyłem o takim aucie i auta z USA z okresu 50-80r uważam że to najpiękniejsze auta w historia i nigdy to nie wróci np.auto z lat 70 ma taki wypas ze w tych czasach to tylko chcą cie wyciuckac na kase.

i do Pana Karola jak bym miał kupować auto do ścigania się na pewno nie było by to stare auto i na pewno nie auto ze stanów..!!!!

Przejrzyj na oczy nowe auta ze stanów to najgorsze gówna w historii motoryzacji sam plastik!!!! i w ogóle się nie prowadzą uważam że 60% ludzi ze stanów porusza się samochodami z europy tzn mam na mysli toyota itp...dla czego nie chcą kupywac swoich aut
bo to gówna!!!!!! jedyny plus że Corvette to jedyne auto z usa które się prowadzi.

a co ma wspólnego auto z 68r z autem 97r

dziękuje tyle na temat.
 
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-29, 21:27   

hehehe, nie wiem o co Wam chodzi.
To co kolega Mareckiv8 chce zrobić z autem jest całkiem dobrym projektem, który nie jeden by pozazdrościł.

Ja tam w pełni go popieram i rozumiem. Z takiego auta nie ma sensu robić wyścigówki, bo można i lepiej i taniej i też w klimacie - np. kupując Vettę robiąc tak jak Karol swoją C5.

A bulgot z filmiku, który wrzucił.. no cóż - też bym chciał by moje auto tak bulgotało. Dla mnie brzmi super! 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group