Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
To klub, or not to klub? ;)

Czy powinniśmy sformalizować swój byt i założyć Klub/Stowarzyszenie?
Tak
24%
 24%  [ 7 ]
Nie
75%
 75%  [ 22 ]
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.. kiedyś i tak było lepiej, a w ogóle to najlepiej wykasować to forum.
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
Stenn 
Wspierający


Wóz: Chevy Tahoe 5.3, GMC Savana 5.7, Chevy G20 5.
Wiek: 51
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 314
Skąd: Hrubieszów
Wysłany: 2012-05-14, 21:16   

Proszę żebyście to odebrali jako moje subiektywną wypowiedz bez odbierania to jako ,,złotą" radę. Jak zakładałem u siebie fan klub 74 American Car Club bardzo długo zastanawiałem się nad formą jego funkcjonowania i wybrałem jedną właściwą - a mianowicie nie posiada osobowości prawnej ... a dlaczego nie? ponieważ działam w kilku stowarzyszeniach i wiem jak to jest ... i jak na początku nie ma zgrzytów magicznie szybko się w takim tworze pojawiają od kłótni po niedomówienia, a kończąc na oskarżeniach. Obecnie nasz fanklub tworzy kilkunastu członków, gdzie jest składka roczna ... odpowiedzialność i decyzyjność nie jednostek, a większości. Jest nam łatwiej bo stanowimy pewne grono, które mieszka w tym rejonie i większość się zna. Nie wyobrażam sobie stowarzyszenia, którego początkiem i siłą napędową jest forum a nie osobiste spotkania i kontakty. Poza tym bardzo często (może inaczej wyjątkowo to się nie zdarza) że poza kilkoma osobami do pracy inni stanowią siłę doradczą i rozliczeniową z silnie osadzonymi rękoma w kieszeniach (nie mam czasu, coś mi wypadło itp ... ) Do stowarzyszenia muszą ludzie dorosnąć i się się sprawdzić ... wtedy warto o tym pomyśleć.

Ps. Kurczak - a ile Rafał dumał i duma nad forma prawną Waszego Klubu WCAA? kiedy my już o tym z Rafałem rozmawialiśmy wieki temu ...

Organizując niniejszy zlot w Hrubieszowie, podstawowym celem było stworzenie tego typu imprezy po wschodniej części kraju, żeby użytkownicy aut amerykańskich mogli się integrować, spotykać i poznawać - nie tylko Ci w rejonie Wrocławia lub centralnej Polsce. Pamiętajcie o tym, że właściciele aut amerykańskich to nie tylko użytkownicy różnego rodzaju portali społecznościowych, to również ludzie którzy nie korzystają z takich miejsc, a w garażach mają pochowane cacka ... wiem bo spotykam takich i tacy też się pojawią na tym zlocie. I chwała temu ... czym nas więcej w zdrowej atmosferze tym lepiej.

W czwartek wybieram się na nocne spotkania klasyków do Lublina i na wywiad do radia promujący zlot ... chętnie się spotkam i porozmawiam o temacie, który poruszyłeś ntr ...

Pozdrawiam i do zobaczenia.
 
 
99piotr99 
Wspierający

Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2009
Posty: 374
Skąd: z dupy
Wysłany: 2012-05-14, 21:17   

:barf:
Ostatnio zmieniony przez 99piotr99 2014-10-14, 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-14, 22:45   

Dzięki wszystkim za zaangażowanie w dyskusję. Po 6ciu latach i prawie 10tys postów warto było ją przeprowadzić, bo w prywatnych rozmowach parę osób mi sugerowało, że już czas się sformalizować.

Stenn, bardzo chętnie z Tobą pogadam i skorzystam Twoich doświadczeń.

99piotr99, jeśli chodzi o gadżety.. to wkrótce coś będziemy mieć swojego. Uchylę rąbka tajemnicy i powiem nawet, że projekt koszulek jest już na ukończeniu.

Może ktoś ma namiary na tanią i dobrą firmę trudniącą się produkcją koszulek i gadżetów reklamowych? Z polecenia zawsze pewniej.. 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
brzostek01 


Wóz: continental `68 i MKIII `70 i MKIV `72
Wiek: 52
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 10
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-05-14, 23:04   

Witajcie. Ostatnio nie często bywam na forum, nietety real wziął górę i żeby mieć co do gara włożyć trzeba orać, tyrać i siać....
Jednak biorąc pod uwagę to co napisali koledzy powyżej i osobiste doświadczenia (z klubem motocyklowym, który dopóki był luźnym zgromadzeniem przyjaciół - istniał, a jak zaczęło się zapisywanie, składkowanie, rejestrowanie itp stał się zbiorowiskiem coraz bardziej nielubiących się typów) głosuję przeciwko.
_________________
Be cool
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-15, 07:01   

Proponuję założenie "GANGU" !
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2012-05-15, 07:17   

Maniek napisał/a:
Proponuję założenie "GANGU" !


W końcu jakaś poważna propozycja. Nie będziemy potrzebowali sponsorów.

[ Dodano: 2012-05-15, 07:32 ]
ntr napisał/a:
Po 6ciu latach i prawie 10tys postów warto było ją przeprowadzić


NTR 10 tysięcy postów przez 6 lat to średnio 1666 rocznie, z czego 10 userów zrobiło 3061,
a sam zrobiłeś 1288, a wszystkich userów jest 547. Mi nasuwają się 2 wnioski:

1. Tak naprawdę forum jest bardzo małe, bo 10 userów zrobiło 1/3 wszystkich postów,
a sam admin prawie 13%.

2. Tą aktywność będzie można przełożyć na aktywność członków przyszłego klubu, zapisze
się ze 30 osób i ze 3 będzie aktywne :)
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-15, 10:27   

nyos napisał/a:
NTR 10 tysięcy postów przez 6 lat to średnio 1666 rocznie, z czego 10 userów zrobiło 3061,
a sam zrobiłeś 1288, a wszystkich userów jest 547. Mi nasuwają się 2 wnioski:

1. Tak naprawdę forum jest bardzo małe, bo 10 userów zrobiło 1/3 wszystkich postów,
a sam admin prawie 13%.

2. Tą aktywność będzie można przełożyć na aktywność członków przyszłego klubu, zapisze
się ze 30 osób i ze 3 będzie aktywne :)


nyos, to nie tak do końca, bo średnia roczna na początku była dużo mniejsza niż obecnie.
Poza tym, zauważ rzecz myślę najważniejszą. My nie mamy działu offtopic! Na KAŻDYM forum, to właśnie dział offtopic, czyli luźnych, nie związanych z niczym dyskusji przoduje w liczbie postów.
Więc sama ilość postów nie jest wymiernym wskaźnikiem.

Dwa to to, że forum jest otwarte. Może i postów mamy niespełna 10tys, ale wyświetleń już 180tys. Forum jest otwarte, nie wymaga logowania by czytać (poza spazmami, bo brudów publicznie nie pierzemy poza Naszym gronem), ani też nie każdy czuje potrzebę dodawania komentarza, nawet gdy ma jakąś opinię na dany temat. Popatrz dla przykładu ile jest wyświetleń pierwszego z brzegu tematu, a ile odpowiedzi. Zwykle to zaledwie parę procent wyświetleń.

Trzy, że tak jest wszędzie. Na każdym forum i w każdym zgromadzeniu. Od 16lat należę do różnych klubów strzelectwa sportowego, od największych na Lubelszczyźnie, do tych małych (w którym obecnie jestem teraz). Czasem właśnie mała, zgrana organizacja może zdziałać dużo więcej, niż nadęty kolos.

Poza tym to co uważasz za problem, ja widzę jako zaletę. Nie każdy musi postrzegać forum w ten sam sposób. Dla Ciebie może być miejscem tylko do umawiania się, bo wolisz identyfikować się z innymi grupami, a dla innych to właśnie główne forum i miejsce spotkań osób zapalonych motoryzacją amerykańską.

Dlatego podzielam Twoje zdanie, że formalny klub nie koniecznie ma sens, ale jednocześnie jestem mocno przekonany (czytając uważnie tą dyskusję), że taki nieformalny dla wielu osób może być czymś ciekawym.
Dlatego będę się skłaniał do tego by docenić osoby zaangażowane, te chcące wspierać ten projekt.
Oczywiście i o forumowiczu, który się z Nami identyfikować nie chce też nie zapomnimy. Nie ma problemu. Celem na ten rok i lata następne jest dla mnie to by jak najwięcej ludzi czujących klimat (podkreślam, zasady i tematyka się nie zmieniają) dobrze się tu czuło i mogło realizować spokojnie swoją pasję. 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Piotr 

Wóz: Pontiac Trans Am GTA 88'
Wiek: 43
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 22
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-15, 10:43   

ntr napisał/a:
,

Ale wracając do tematu: to wszystko można zrealizować będąc nieformalnym klubem. Jak koledzy wspomnieli, to koszta prowadzenia stowarzyszenia mogą okazać się raczej kulą u nogi, uzależnić Nas od finansowania, przez co zmusić do wprowadzenia składek oraz mocnej liberalizacji zasad na forum celem pozyskania kolejnych "płacących" członków. Tego się obawiam. Dużo bardziej bym wolał sprzedawać reklamę, koszulki, kubki i czapeczki przeznaczając marżę na działanie tegoż nieformalnego klubu/organizacji..


Moim zdaniem będzie tak jak piszesz składki za członkostwo będą odstrzeleniem dużej części tego forum, lecz opcja pozyskiwania $ z reklamy jest bardzo dobra jeżeli do tego dojdzie mogę pomóc tz. pracuje w drukarni (koszulki kubki i czapeczek u mnie odpadają) ale mogę pomóc w fajnych plakatach, wkładach do rolet, lub kalendarzach
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-15, 10:52   

Cytat:
mogę pomóc w fajnych plakatach, wkładach do rolet, lub kalendarzach

Super Piotr! Dzięki serdeczne za tą deklarację. :idea:
Właśnie miałem proponować stworzenie kalendarza na przyszły rok, z Naszymi autami. Mam taki z amerykańskiego G-Body forum i jest to bardzo klimatyczna i fajna opcja, bo po wykorzystaniu, np. u mnie w garażu będzie miał drugie życie w postaci plakatów z bryk tamtejszych forumowiczów. Super, jakby się udało zrobić taki z Naszymi autami, mamy przecież kupę fajnego żelastwa! 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Maniek 
Wspierający

Wóz: Ford Thunderbird 1976
Wiek: 33
Dołączył: 15 Wrz 2008
Posty: 307
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-15, 11:05   

ntr napisał/a:
Super, jakby się udało zrobić taki z Naszymi autami, mamy przecież kupę fajnego żelastwa! 8)


LOL.. no fajne.. fajne.. koszulki "forumowe" też w jakiś sposób scalą ludzi z Amerykanów.com...
_________________
www.geodezja.lublin.pl - Profesjonalny sprzęt geodezyjny
 
 
 
Piotr 

Wóz: Pontiac Trans Am GTA 88'
Wiek: 43
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 22
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-15, 11:40   

ntr napisał/a:
Cytat:
mogę pomóc w fajnych plakatach, wkładach do rolet, lub kalendarzach

Super Piotr! Dzięki serdeczne za tą deklarację. :idea:
Właśnie miałem proponować stworzenie kalendarza na przyszły rok, z Naszymi autami. Mam taki z amerykańskiego G-Body forum i jest to bardzo klimatyczna i fajna opcja, bo po wykorzystaniu, np. u mnie w garażu będzie miał drugie życie w postaci plakatów z bryk tamtejszych forumowiczów. Super, jakby się udało zrobić taki z Naszymi autami, mamy przecież kupę fajnego żelastwa! 8)


tutaj masz co mogę zaproponować jako kalendarz (oczywiście grafika dowolna)
klik
a jezeli chodzi o wkłady do rolet to wygląda następująco (ta wymiarowo jest do mojego 3-gena) ale można zrobić do każdego wystarczy jak ktoś poda wymiar
klik
 
 
KorreS 

Wóz: FireBird'92 5.7 TBI
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-15, 22:32   

Tak jak pisałem: ja też nie jestem przekonany do ubierania się w całą tą otoczkę.
Trudność może pojwić się jak będzie potrzeba znalezienia jakiegoś poważniejszego sponsora a on powie: "OK. ale musze mieć FV".
Nawet z reklamami na forum może być podobnie.
Pewnie istnieje mozliwośc podpisania umowy z jakąś zaprzyjaźnioną firmą i "oddanie forum w administrację" a wtedy to ta firma przejmuje na siebie obowiązki fiskalne i powiedzmy za kilka % wrzuca to w swoją księgowość.
Trochę zabawy może być w razie przygotowywania jakiegoś eventu, żeby np. noclegi i koszty paliwa rozliczyć.
A co do zweryfikowania osób poprzez składkowanie to na forum voyagerów zrobili zrzutę roczną po 10 zet i chyba nie jest to kasa której nie da się przełknąć.
Ważne żeby szła ona na jakiś cel: np. organizacja corocznego zlotu + opłacenie serwerów
 
 
jaco 


Wóz: chevrolet monza 2+2
Dołączył: 09 Maj 2011
Posty: 28
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-16, 17:49   

Miałem okazję być jednym z założycieli stowarzyszenia w formie prawnej,Panowie,to jest w Polsce droga przez mękę i walka z Hydrą biurokracji i sądowniczej wszechwładzy,przykłady?,proszę bardzo-po pierwsze samo zarejestrowanie statutu stowarzyszenia,to zakrawa na cud,po drugie,jakiekolwiek późniejsze zmiany w statucie-dramat,to się Panu sędziemu-opiekunowi(każde stowarzyszenie ma takowego),nie podoba forma słowna,to przecinek nie w tym miejscu,to znowu coś innego,po prostu katastrofa,jak już przebrniecie przez rejestrację,na początku będzie euforia,wszyscy będą chcieli coś robić,do momentu,aż spotkają się z polską rzeczywistością przy organizacji imprez,z przykładowo 100 członków,od początku wyrazi chęć pracy ,powiedzmy połowa,z której to pozostanie stale coś robiących,może ze 20%,a i tak część z tych twardzieli,odpadnie po zorganizowaniu góra dwóch dużych imprez,reasumując,jeżeli jesteście gotowi angażować swój czas i nie małe własne pieniądze,które i tak się nie zwrócą(broń Boże zakładać stowarzyszenie z działalnością gospodarczą!!!!),jestem za,ale jeżeli znajdziecie,chociaż jedną rzecz,która Was zastanowi-jestem stanowczo przeciw,myślę,że forma spotkań,niby klubowych,organizowanych spontanicznie na forum,jest w zupełności wystarczająca,mam nadzieję,że swoim głosem,chociaż w niewielkim stopniu pomogę w ogarnięciu sytuacji,a może spotkamy się na jakiejś imprezie,to opowiem w szczegółach,jak to wszystko wygłąda i z czym trzeba walczyć.
_________________
tam gdzie zaczyna się pasja,kończy się ekonomia!
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2012-05-16, 19:50   

To że nie warto zakładać formalnego klubu jest już chyba jasne. Szczególnie, że wypowiedzieli się w tej kwestii ludzie, którzy przez to przeszli. Skoro jednoznacznie odradzają to trzeba ich posłuchać. Teraz, żeby nie bić nie potrzebnie piany proponuję się zrzucić na tor w Ułęży, prywatnie zebrać kasę i zanieść do właścicieli toru. Znalazłem takie wpis w necie:


koszt: Minimalna kwota wynajmu toru na cały dzień to 2000,- netto dla grupy do 20 motocykli. Powyżej 20 motocykli 100,-zł od motoru.Przy większych grupach możliwość negocjacji ceny. Ceny dotyczą sobót i niedziel, w tygodniu 35% taniej

Źródło: forum.gs500.pl

Podejrzewam, że za 2 tyś. na tyg. wynajmą nam na ok. 15-20 samochodów.
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-16, 20:17   

Zanim zaczniemy organizować zlot, dopracujmy parę zaległych tematów ;)

Na początek proszę o zabranie głosu, wszystkich zainteresowanych, w ankiecie:
http://amerykany.com/viewtopic.php?t=2871

Już praktycznie tylko to wstrzymuje Nam projekt koszulek "klubowych"/forumowych 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group