Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana LOGO - Prośba o Twoją opinię!

Czy powinniśmy zmienić obecne logo na nowe i bardziej profesjonalne?
Tak
31%
 31%  [ 10 ]
Nie
65%
 65%  [ 21 ]
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem.. kiedyś i tak było lepiej, a w ogóle to najlepiej wykasować to forum.
3%
 3%  [ 1 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-07, 10:15   Zmiana LOGO - Prośba o Twoją opinię!

Ponieważ część z forumowiczów chciałaby zmiany.. chciałbym poznać opinię ogółu.
Czy chcielibyście zmiany obecnego logo? Czy zostawiamy tak jak jest? Decydujcie! 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Kabdul 


Wiek: 42
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 243
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-09-07, 12:40   

napis taki jaki jest jest spoko na jakiś baner

moim zdaniem nie trzeba tego zmieniać tylko dołożyć jakiś prosty znak graficzny, żeby strzelić na znaczku/pieczątce/neonie/breloku czy czymś takim i z głowy, jak będzie mi się w przyszłym tygodniu nudziło w robocie to coś pokombinuje, żeby pokazać o co mi chodzi
 
 
bakupno 
Wspierający
...


Wóz: Chevy Impala SS '94
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 305
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-07, 14:09   

fakt że obecne logo nadaję się na baner, ale też nie mam pomysłu co do nowego loga :roll:
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
 
kojot 


Wóz: Chevrolet Camaro
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 707
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-07, 19:55   

po co zmieniać logo..? to tylko forum.... cała moc tego forum jest w tym co się dzieje poza nim.. 8-) pozdrówka dla wszystkich ;-)
_________________
http://pl.youtube.com/watch?v=qulbRsifOiI
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2012-09-07, 20:10   

Cytat:
po co zmieniać logo..? to tylko forum.... cała moc tego forum jest w tym co się dzieje poza nim..


100% racji. Równie dobrze mogłoby nie być logo i nic by się nie stało.
W końcu forum to nie firma.
 
 
bakupno 
Wspierający
...


Wóz: Chevy Impala SS '94
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 305
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-07, 21:24   

czyli nie zmieniamy logo forum i wracamy do wątku naklejki forumowej :D
to jak dla mnie wątek już do zamknięcia :lol:
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
 
carlito 


Wóz: Camaro RS '92
Wiek: 42
Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 469
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-07, 23:20   

nyos napisał/a:

100% racji. Równie dobrze mogłoby nie być logo i nic by się nie stało.
W końcu forum to nie firma.


nie to żebym chciał zmieniać logo ale jak już dyskutujemy to się odezwę, też uważam że nic by się nie stało... ale chyba chodzi o to aby stało się jak najwięcej i to stało się w dobrym znaczeniu tego słowa, kwestia tego czy potrzebna jest w ogóle jakaś zmiana wizerunku, zobaczcie np. logo i generalnie layout Gumtree - oni trzepią taki hajs że mogli by odpicować to na cacy a wygląda... jak wygląda bo właśnie tak ma wyglądać...
co to ma do rzeczy że forum to nie firma? moim zdaniem wiele firm żyło by bez logo tak samo jak i z nim
polecam lekturę choćby na Twojej ulubionej wiki ;)


"Logo - graficzny znak towarowy spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywane przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też (np. flaga europejska) jakiejś idei, pomysłu, ale także mogące spełniać rolę jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełniające rolę znaku informacyjnego.

Głównym zadaniem logo jest wstępne nakierowanie osoby na symbolizowany podmiot poprzez:

przyciągnięcie uwagi oglądającego formą graficzną wyróżniającą to logo z otoczenia, a następnie
powiązanie emocjonalne danej osoby z symbolizowanym podmiotem poprzez formę graficzną odpowiadającą charakterem danemu podmiotowi.

Logo zawsze nawiązuje w jakiś sposób do przedstawianego tematu. Często konstruowane jest ze stylizowanych i pomysłowo zaaranżowanych pierwszych liter nazwy symbolizowanego podmiotu, lub też zawiera charakterystyczne dla danego podmiotu elementy graficzne. Może jednak symbolizować jakąś ideę jedynie swoim kształtem lub wywoływanym nastrojem (np. zawierać linie łagodne lub łamane, albo też zawierać kolorystykę jaskrawą lub stonowaną). Zawsze jednak powinno podkreślać i w skondensowany sposób podsumowywać wizerunek przedstawianego tematu. Powinno u odbiorcy wywoływać odpowiednie skojarzenia oraz nastrój, a jeśli to możliwe, motywować również do pożądanej reakcji."


http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo


powtórzę jeszcze raz i ostatni - ja osobiście nikogo nie namawiam, zaproponowałem tylko że w razie co to chętnie pomogę bo lubię to forum mimo że jedyne moje amerykańce są z matchboxu... na razie ;)
 
 
katz 


Wóz: buick '72/camaro '79/S-10 '99/mustang'99
Wiek: 39
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 31
Skąd: stettin/glasow
Wysłany: 2012-09-07, 23:36   

fakt ze logo nic nie zmieni w dzialaniu forum i nim jao takim, ale dobry prosty i czytelny logotyp bylby przydatny w tworzeniu gadgetow zwiazanych z forum oraz do propagowania czy tez okazywania przynaleznosci do amerykanow.com wlasnie na koszylkach, podkladkach naklejkach itepe. ja jestem za bo to nic nie zmienia a moze tylko byc fajnym dodatkiem.
 
 
nyos 
Wspierający

Wiek: 34
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1209
Skąd: Wild Wild West
Wysłany: 2012-09-08, 10:57   

Zgadza się że logo mogłoby być lepsze, ale już są wydrukowane koszulki ze starym :)

Zobaczcie na forum g-body http://gbodyforum.com/viewforum.php?f=31
NTR się ze mną chyba zgodzi że jest to kopalnia wiedzy, a logo pewnie zrobili w 10 min z 10 lat temu i jest OK. Bardzo często tam zaglądam i 1sze skojażenie to "wiedza" i informacje, możliwość pogadania z kimś na czacie (a tam czat) jest 24h a goście naprawdę mają wiedzę w końcu większość z USA która sobie dłubie sama. Proponuję zamiast bić pianę nad logo poświęcić ten czas na podniesienie merytoryki naszego forum :)
 
 
carlito 


Wóz: Camaro RS '92
Wiek: 42
Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 469
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-08, 15:54   

nyos napisał/a:
Zgadza się że logo mogłoby być lepsze, ale już są wydrukowane koszulki ze starym :)

Zobaczcie na forum g-body http://gbodyforum.com/viewforum.php?f=31
NTR się ze mną chyba zgodzi że jest to kopalnia wiedzy, a logo pewnie zrobili w 10 min z 10 lat temu

i co z tego wynika? :lol:
nyos napisał/a:
Bardzo często tam zaglądam i 1sze skojażenie to "wiedza" i informacje, możliwość pogadania z kimś na czacie (a tam czat) jest 24h a goście naprawdę mają wiedzę w końcu większość z USA która sobie dłubie sama. Proponuję zamiast bić pianę nad logo poświęcić ten czas na podniesienie merytoryki naszego forum :)

no właśnie, więc działaj a nie bijesz pianę ;)
 
 
Kabdul 


Wiek: 42
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 243
Skąd: Zamość
Wysłany: 2012-09-09, 02:46   

chodziło mi o coś takiego, proste, łatwa, do wrzucenia jako oficjalnelogo czy coś takiego

(sorry za amatorke, nie chciało mi się tabletu podłączać ani bawić jakoś, jak będziepotrzeba to coś zakombinuje lepszego)

 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-09, 10:11   

Kabdul - jak dla mnie pomysł interesujący.. jeśli całego loga nie będziemy zmieniać, to.. zrobimy kolejną ankietę czy nie dodać jakiegoś takiego logotypu.. 8)
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
bakupno 
Wspierający
...


Wóz: Chevy Impala SS '94
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2012
Posty: 305
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-09, 17:05   

jak bym tak podmienić to A było by ciekawie :-)
_________________
Pozdrawiam
Piotrek
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2012-09-11, 21:39   

też uważam, że nie ma co zmieniać logo. Znak graficzny, nie jest tu konieczny- bo to tylko forum.
Zostawmy to do utworzenia nieformalnego klubu, przy forum. Jak to było w planach, z konkretną nazwą, znakiem itp... Bez pośpiechu.
 
 
robson 
robson

Wóz: dodge magnum, dodge durango
Wiek: 57
Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 29
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2012-11-07, 20:27   

Cytat:

też uważam, że nie ma co zmieniać logo. Znak graficzny, nie jest tu konieczny- bo to tylko forum.
Zostawmy to do utworzenia nieformalnego klubu, przy forum. Jak to było w planach, z konkretną nazwą, znakiem itp... Bez pośpiechu.

dla faktu istnienia forum pewnie że znak graficzny jest nie istotny... natomiast jeśli forumowicze chcą zająć " fotele klubowe" to zmienia to postać rzeczy... robienie naklejek ...nadruki koszulek i t p ma na celu pokazanie innym że jakaś tam przynależność istnieje ... oczywiście biorąc pod uwagę "charakter forum" wydaje mi się że fajny graf zrobi wiele więcej dobrego (rozpoznawalność ) niż sam nawet kolorowy napis ... napisów wokół wiele... na autach reklamy stron www w pytę ... tylko kto na to zwraca uwagę... biorąc poprawkę na auta forumowiczów wygląda to ( obecne logo) jak reklama firmy np. sprzedającej części samochodowe do amerykanów, ażeby była bardziej rozpoznawalna to z tąd te auta... takie blebleble ... szczerze mówiąc tak trafiłem na to forum ... fajna grafika przykuje więcej uwagi niż jakikolwiek napis , nawet złoty i z płomieniami... ntr , bez urazy dla twojego dzieła ale ja tak to czuję ...pozdrawiam i może się do czegoś przydam choć jestem tu dopiero kilka chwil...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group