Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:09
LS1 Camaro Jaki olej? licznik oszukuje
Autor Wiadomość
piotr_bdg 

Wóz: Camaro 2001 LS1
Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2013
Posty: 31
Skąd: Nakło
Wysłany: 2014-02-06, 21:34   LS1 Camaro Jaki olej? licznik oszukuje

Mam camaro 2001 r w automacie, jaki olej najlepiej wlewac? Proszę o parametry (5w30?), syntetyk czy minerał oraz odpowiedniego producenta(Mopar?), chodzi o wymiane w silniku i skrzyni biegów. Ile wchodzi oleju w ogóle?





Druga sprawa, co może być przyczyną oszukiwania licznika?
przy 100 km/h na zegarze, realnie jest 80. prędkość maksymalną ogranicza zgodnie z licznikiem (250), kiedy realnie jest około 210 km/h. Może to być podmieniony most lub skrzynia? rozmiary opon mam zgodne z producentem.


W końcu mogę być tutaj czynnym użytkownikiem :)

Pozdrawiam
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-08, 17:49   Re: LS1 Camaro Jaki olej? licznik oszukuje

Do skrzyni to może być byle jaki z normą atf2 a atf3 to już wszystko. Około pięciu litrów do wymiany zarówno w skrzyni jak i w silniku.
Nie ma takiego silnika co lepiej mu lać minerał niż syntetyk. 5w30 zaleca fabryka. Wprawdzi nic się nie stanie jakbyś zalał 10w40 czy 5w40, po prostu możesz ograniczyć sprawność silnika z np. 600 tys km do 550tys km :-) . Najważniejsze to regularność wymiany.
Dzisiaj jestem po weryfikacji kolejnego ls1 z przebiegiem coś ponad 200 tys kkm, cylindry wyglądają w nim jakby pół roku temu wyjechał z fabryki a rok produkcji to 1997.

Olej najlepiej lać amerykański ponieważ produkty petrochemiczne za wielką wodą są bardzo bardzo tanie i nie opłaca się ich podrabiać, robić dziwnych sztuczek typu nazywanie oleju z hydro cracku syntetycznym jak robią producenci, których olej możesz kupić w każdym sklepie i na każdej stacji benzynowej.
Ja obecnie używam wyłącznie amsoil, 40 zł za litr cokolwiek to jest czy 10w40 czy 5w30 i są to prawdziwe syntetyki.
Tak więc dobrego oleju nie kupisz wszędzie tak jak nie zjesz dobrze wszędzie itp itd.

Przekłamanie licznika masz z tego iż mogłeś mieć zmieniony komputer silnika bądź właśnie most. Skoro zawyża to mogłeś mieć most 2.73 a zmieniony na 3.23 czy coś tego typu. Jest to do skalibrowania ale to koszt kilkuset zł za ingerencję w komputer.


piotr_bdg napisał/a:
Mam camaro 2001 r w automacie, jaki olej najlepiej wlewac? Proszę o parametry (5w30?), syntetyk czy minerał oraz odpowiedniego producenta(Mopar?), chodzi o wymiane w silniku i skrzyni biegów. Ile wchodzi oleju w ogóle?





Druga sprawa, co może być przyczyną oszukiwania licznika?
przy 100 km/h na zegarze, realnie jest 80. prędkość maksymalną ogranicza zgodnie z licznikiem (250), kiedy realnie jest około 210 km/h. Może to być podmieniony most lub skrzynia? rozmiary opon mam zgodne z producentem.


W końcu mogę być tutaj czynnym użytkownikiem :)

Pozdrawiam
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group