Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: ntr
2016-02-26, 11:09
Cadillac STS - przegląd okresowy
Autor Wiadomość
DaVViD 

Wóz: Cadillac STS
Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-20, 15:14   Cadillac STS - przegląd okresowy

Panie Szymonie,
dziękuję za rozmowę, już telefonicznie nie będę głowy zaprzątać. Oczywiście rozumiem, że nie każde auto naprawia się tak samo - a ten egzemplarz widocznie GM się nie udał i jest nielubiany przez mechaników.

Widać jednak po wpisach nowych osób witających się, że kilka osób myśli o kupnie STSa więc może to nie jest aż taki zły samochód.

Postanowiłem więc napisać tutaj, trochę z myślą o sobie, trochę o innych.

Od kilku lat jeździmy tym autkiem, ostatnio prawie codziennie. W zasadzie jedyną rzeczą wymienioną był akumulator. Obecnie zrobione 66tyś km , rocznik 2005. Autko miało 15 tyś mil po sprowadzeniu ze stanów.

Wszyscy krzyczą (Pan też o tym wspominał), że zarówno V6 i V8 są kłopotliwe w tych modelach, czego na szczęście jeszcze nie zauważyłem. Podobno jeszcze gorzej było w przednionapędowych, na szczęście u mnie już powrócili do tylnego.
W związku jednak z tym, prosiłbym bardzo serdecznie o listę zapobiegawczych czynności, które mogą minimalizować skutki tego, co się może potencjalnie z tym silnikiem zadziać (?). Czy w ogóle takie są?
Czy ten model z góry jest skazany na klęskę? Nic się nie da zrobić?
Co przewiduje serwis przy tym przebiegu?

Myślę, że taka baza wiedzy byłaby pomocna dla mnie i dla innych obecnych/przyszłych posiadaczy tego modelu autka/silnika.

Jeszcze raz dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Ewentualnie serdeczna prośba o odesłanie na inne znane Państwu forum amerykańców pokroju STS/zakład mechaniki amerykańskich dupowozów :)

Jeśli znacząco naruszyłem regulamin forum i mój STS tutaj nie pasuje - przepraszam.
 
 
Szymon 
Wspierający
Szymon Dąbrowski


Wóz: el camino '77 6.0 LS2
Pomógł: 42 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 657
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-11, 22:21   Re: Cadillac STS - przegląd okresowy

DaVViD napisał/a:
Panie Szymonie,
dziękuję za rozmowę, już telefonicznie nie będę głowy zaprzątać. Oczywiście rozumiem, że nie każde auto naprawia się tak samo - a ten egzemplarz widocznie GM się nie udał i jest nielubiany przez mechaników.

Widać jednak po wpisach nowych osób witających się, że kilka osób myśli o kupnie STSa więc może to nie jest aż taki zły samochód.

Postanowiłem więc napisać tutaj, trochę z myślą o sobie, trochę o innych.

Od kilku lat jeździmy tym autkiem, ostatnio prawie codziennie. W zasadzie jedyną rzeczą wymienioną był akumulator. Obecnie zrobione 66tyś km , rocznik 2005. Autko miało 15 tyś mil po sprowadzeniu ze stanów.

Wszyscy krzyczą (Pan też o tym wspominał), że zarówno V6 i V8 są kłopotliwe w tych modelach, czego na szczęście jeszcze nie zauważyłem. Podobno jeszcze gorzej było w przednionapędowych, na szczęście u mnie już powrócili do tylnego.
W związku jednak z tym, prosiłbym bardzo serdecznie o listę zapobiegawczych czynności, które mogą minimalizować skutki tego, co się może potencjalnie z tym silnikiem zadziać (?). Czy w ogóle takie są?
Czy ten model z góry jest skazany na klęskę? Nic się nie da zrobić?
Co przewiduje serwis przy tym przebiegu?

Myślę, że taka baza wiedzy byłaby pomocna dla mnie i dla innych obecnych/przyszłych posiadaczy tego modelu autka/silnika.

Jeszcze raz dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Ewentualnie serdeczna prośba o odesłanie na inne znane Państwu forum amerykańców pokroju STS/zakład mechaniki amerykańskich dupowozów :)

Jeśli znacząco naruszyłem regulamin forum i mój STS tutaj nie pasuje - przepraszam.


Zabawne jest jak ktoś kupi nowy samochód i cieszy się, że przejechał kilka km. Można coś powiedzieć jak się przejedzie ze 300 tys km.
Nie zamierzam dyskutować na ten temat, proszę przyjąć do wiadomości iż auta z silnikami typu GM 3.6 nie mają prawa wjazdu do nas na serwis i proszę dorobić sobie do tego dalszą część historii.
_________________
.:[ GARAŻ SZYMONA : Serwis Aut Amerykanskich ]:.
+48 796 51 66 51
ul. Emaliowa 15, 02-295 Warszawa
WWW: www.GarazSzymona.com
e-mail: biuro@garazszymona.com
www.facebook.com/GarazSzymona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group