Strona Główna AMERYKANY.COM
Tylko prawdziwe amerykańskie bryki, palenie gumy, bulgot V8 i cruzowanie ku zachodowi słońca!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy krążownik
Autor Wiadomość
Dwurogi 

Wóz: Firebird V6 2.8 '88
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-18, 00:21   Pierwszy krążownik

Witam wszystkich,

Przedstawiam swoje pierwsze auto. Krążownika kupiłem świeżo po zdaniu prawa jazdy. Nic ciekawszego za 5 400 PLN nie znalazłem... A tak w ogóle, jak dla mnie od tych nowoczesnych aut co teraz robią wieje nudą. Ale może tak właśnie ma być: nudne samochody dla nudnych właścicieli bez wyobraźni.

W planach modyfikacje z których zdjęcia postaram się zamieszczać w miarę postępu prac nad projektem. Tak wyglądała wersja V.1.0 w zasadzie niedługo po zakupie. Jedyne co zostało dodane, to "specjalne obuwie", które później zdjąłem i żaluzja:









  
 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-08-19, 21:37   

Żaluzja w ptaku.. no nie wiem. DO tej pory jedynie jakoś dobrze wg. mnie prezentowała się na Camaro. Ale życzę powodzenia i mam nadzieję, że dalsze modyfikacje bardziej "zespolą" wizualnie żaluzję z bryką..
_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Dwurogi 

Wóz: Firebird V6 2.8 '88
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-10-27, 23:21   

I kilka zmian wizualnych, czyli: nowy lakier, wymiana tylnych świateł, światła DRL, kilka detali estetycznych kapsle, śruby, blenda itp., oraz wydech Magnaflow. Teraz dymi z grubej rury, a właściwie rur jak powinien. Wkrótce zdjęcia wnętrza, bo tam też trochę pozmieniałem.





ntr napisał/a:
Żaluzja w ptaku.. no nie wiem. DO tej pory jedynie jakoś dobrze wg. mnie prezentowała się na Camaro. Ale życzę powodzenia i mam nadzieję, że dalsze modyfikacje bardziej "zespolą" wizualnie żaluzję z bryką..


I jak? Teraz lepiej?

 
 
ntr 
Administrator
GM driver :-)


Wóz: '87 El Camino
Wiek: 43
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 2311
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-10-28, 08:36   

Dwurogi napisał/a:

ntr napisał/a:
Żaluzja w ptaku.. no nie wiem. DO tej pory jedynie jakoś dobrze wg. mnie prezentowała się na Camaro. Ale życzę powodzenia i mam nadzieję, że dalsze modyfikacje bardziej "zespolą" wizualnie żaluzję z bryką..


I jak? Teraz lepiej?

Obrazek

No już lepiej, lepiej, ale felę musisz koniecznie zmienić, po fabryczna już nie zbyt pasuje.
Co myślisz o takiej jak jaką ja miałem na swoim:

_________________
"Spalić gumę to nie grzech, ale jak grzech przyjemne!"
 
 
Dwurogi 

Wóz: Firebird V6 2.8 '88
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-10-28, 15:54   

ntr napisał/a:
No już lepiej, lepiej, ale felę musisz koniecznie zmienić, po fabryczna już nie zbyt pasuje.
Co myślisz o takiej jak jaką ja miałem na swoim:

Obrazek


Do czarnego pasują. Moje mi od dawna niespecjalnie do gustu przypadały, ale się nie znam na tych rozstawach śrub, więc nie kombinowałem za bardzo. Mam gotowy drugi komplet po renowacji też fabryczne, ale całe na czarno w kolorze auta, więc powinny się nadać. Czekam tylko na zimę, żeby je wymienić.

A osobiście wolałbym takie felgi jak na tym aucie:




I obiecane foty:





Lost Highway...





Lost Highway II ...


  
 
 
dzida 


Wóz: '88 Firebird 5.0 TBI
Wiek: 33
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-10-28, 20:15   

Potwierdzam, auto robi robote tym wydechem :) Teraz czas na V8 :idea:
_________________

 
 
 
Midnite Tom 
Wspierający


Wóz: 94 Mustang GT
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 290
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2010-10-31, 23:20   

To kierownica z 2-gena? Niezły pomysł :)
 
 
zaskar 

Wóz: 98 Camaro Z28 LS1/T56
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: S-ec / D-G
Wysłany: 2010-11-01, 09:35   

Midnite Tom napisał/a:
To kierownica z 2-gena?


To kierownica z pierwszych serii 3rd gen Firebirda, od 82-85 roku.

Olek, gdzie znalazłeś takiego fajnego lost highway'a? Wydaje mi sie, ze byłem tam ale nie mogę skojarzyć gdzie to.
_________________
 
 
Dwurogi 

Wóz: Firebird V6 2.8 '88
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-11-02, 12:00   Lost Highway

zaskar napisał/a:
Olek, gdzie znalazłeś takiego fajnego lost highway'a? Wydaje mi sie, ze byłem tam ale nie mogę skojarzyć gdzie to.


Fajne miejsce. Trzeba jechać tak jak na Olkusz Katowicką i po jakimś czasie skręcić w lewo w ulicę Zakawie, a potem prawie przy samych torach kolejowych skręcić w prawo i tam jest taka zniszczona asfaltowa droga, którą prawie nikt nie jeździ. W sam raz na kręcenie jakiegoś postapokaliptycznego filmu.
 
 
zaskar 

Wóz: 98 Camaro Z28 LS1/T56
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: S-ec / D-G
Wysłany: 2010-11-04, 21:40   

Odszukałem na google tą ulicę i teraz kojarzę, to jest tam za koksownią, na rowerze tamtędy kilka razy śmigałem stąd to kojarzę. Muszę się tam moze kiedy wybrać i pocykać też jakieś fotki bo tereny fajne.
_________________
 
 
Dwurogi 

Wóz: Firebird V6 2.8 '88
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-11-25, 20:48   

Wersja bandycka na zimę:



ntr napisał/a:

No już lepiej, lepiej, ale felę musisz koniecznie zmienić, po fabryczna już nie zbyt pasuje.


W sumie jak dla mnie takie jak teraz mogą zostać. Już się przynajmniej tak głupio nie świecą.
 
 
zaskar 

Wóz: 98 Camaro Z28 LS1/T56
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: S-ec / D-G
Wysłany: 2010-11-26, 18:58   

Dwurogi napisał/a:
Wersja bandycka na zimę:

Hahaha.... no mam niemalże identyczną konfigurację na zimę, tyle tylko że zostawiłem na około srebrny rancik. Ale tak mi się to spodobało, że mam ochotę zrobic sobie taki komplet na lato. Jak spadnie śnieg to trzeba by się wieczorem gdzieś poślizgać, co sądzisz?
_________________
 
 
dzida 


Wóz: '88 Firebird 5.0 TBI
Wiek: 33
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2010-11-26, 19:06   

zaskar napisał/a:
Dwurogi napisał/a:
Wersja bandycka na zimę:

Hahaha.... no mam niemalże identyczną konfigurację na zimę, tyle tylko że zostawiłem na około srebrny rancik. Ale tak mi się to spodobało, że mam ochotę zrobic sobie taki komplet na lato. Jak spadnie śnieg to trzeba by się wieczorem gdzieś poślizgać, co sądzisz?


No tak, Wy potrzebujecie śniegu żeby się poślizgać :lol: :lol: ;-)
_________________

 
 
 
Dwurogi 

Wóz: Firebird V6 2.8 '88
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 46
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-11-27, 22:25   

zaskar napisał/a:
Hahaha.... no mam niemalże identyczną konfigurację na zimę, tyle tylko że zostawiłem na około srebrny rancik. Ale tak mi się to spodobało, że mam ochotę zrobic sobie taki komplet na lato. Jak spadnie śnieg to trzeba by się wieczorem gdzieś poślizgać, co sądzisz?


Te koła co teraz mam to jeden wielki eksperyment. Normalnie używają ich na rajdach transsyberyjskich, więc zrobione są tak, żeby się nie ślizgały.

Na starych to był drift. Wystarczyło, żeby trochę popadało i można było szaleć. Ale miałem przez to kilka sytuacji podbramkowych, więc sobie dałem spokój.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group